Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Seminarium dotyczące polityki handlowej UE w dniu 8 listopada 2011r., Warszawa
Komisja Europejska i Ministerstwo Gospodarki pod auspicjami Prezydencji Polski zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium dotyczącym polityki handlowej UE, kierowane do nowych krajów UE-12 (New Member States TRADE Policies Seminar).

Celem tego Seminarium jest przekazanie zarówno wiedzy, jak i praktycznego podejścia w kwestii działania i funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej, wypracowywania polityki handlowej UE we współpracy z europejskim biznesem, reprezentowania interesów narodowych na forum UE.

Tematyką przewodnią tego spotkania będzie zatem wzmocnienie współpracy między polskim i europejskim biznesem, w tym małych i średnich przedsiębiorstw oraz Komisją Europejską na forum UE w zakresie rozwiązywania problemów w handlu w dostępie do rynków krajów pozaunijnych (organizacja działań, struktur, współpracy z Komisją Europejską i biznesem europejskim, odpowiednie wykorzystywanie narzędzi polityki handlowej UE, itp.).

Doświadczeniami w tym zakresie podzielą się wysocy przedstawiciele Komisji Europejskiej, administracji krajów UE, jak również europejskiego biznesu. Z uwagi na specyfikę polskiego handlu dyskusja dotyczyć będzie także dostępu do rynków wschodnich (kraje WNP). Planowany jest zatem udział polskiego Ośrodka Studiów Wschodnich oraz przedstawicieli administracji rządowej i biznesu z krajów bałtyckich.

  Seminarium będzie prowadzone w języku polskim i angielskim (zapewnione zostanie symultaniczne tłumaczenie). Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

 

Informacja w sprawie ww. Seminarium dostępna jest także na stronie Ministerstwa Gospodarki pod adresem: http://www.mg.gov.pl/node/14550

Na stronie konferencji dostępny jest również formularz rejestracyjny i agenda spotkania.

 

Warunkiem uczestnictwa w Seminarium jest dokonanie rejestracji oraz otrzymanie poprzez e-mail potwierdzenia zakwalifikowania do udziału. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij