Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Pierre Detry: Na inwestycje w Polsce wydamy 164 mln zł. Nie planujemy akwizycji
W ciągu 20 lat obecności w Polsce koncern Nestle wydał na inwestycje 1,6 mld zł. A w ostatniej dekadzie grupa zwiększyła przychody ze sprzedaży z 1,62 mld zł w 2003 r. do 3,5 mld zł w 2012 r. - mówił podczas konferencji prasowej Pierre Detry, prezes zarządu Nestle Polska

W tym roku koncern Nestle wyda na inwestycje w Polsce 164 mln zł. Pieniądze pójdą m.in. na modernizację budynku w Kaliszu oraz na inwestycje prośrodowiskowe w zakładzie w Kaliszu.

Przez 20 lat obecności w Polsce grupa wydała około 600 mln zł na akwizycje. Łączne nakłady inwestycjne Nestle w Polsce wyniosły w ciągu 20 lat 1,6 mld zł. Tylko w ubiegłym roku Nestle zainwestowało w naszym kraju 162 mln zł m.in. na rozbudowę fabryki w Kargowej.

- Od początku obecności w Polsce każdego roku zwiększamy naszą sprzedaż - mówi Pierre Detry, prezes Nestle Polska.

Przez ostatnie dziesiąć lat koncern zwięszkał roczną sprzedaż średnio o 8,8 proc. W ubiegłym roku koncern przychody ze sprzedaży Nestle w Polsce wyniosły 3,5 mld zł. Jaki będzie ten rok?

- Chcemy rosnąć szybciej niż rynek - zapewnia Chandra Kumar, dyrektor finansowy i członek zarządu Nestle Polska.

W kolejnych latach Nestle planuje w Polsce rozwijać się organicznie.

- Na początku naszej działalności w Polsce stawialiśmy na akwizycje. Obecnie priorytetem dla nas będzie dalszy stabilny wzrost wewnętrzny. Polska ma duży potencjał rozwoju więc mamy tu jeszcze wiele do zrobienia w Polsce i nie planujemy na razie akwizycji - dodaje Pierre Detry.

To jednak nie oznacz, że Nestle Polska już nigdy nie zdecyduje się na przejęcie. - Wszystko zależy od rsytuacji na rynku i oferty - zapewnia prezes.

Grupa Nestle rozpoczęła działalność w Polsce w 1993 r. Obecnie produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod takimi markami jak m.in. Nescafe, Nestle, Gerber czy Winiary. Spółka ma w Polsce dziewięć zakładów produkcyjnych i zatrudnia 5,1 tys. osób.

 

(Źródło: www.portalpozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij