Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zbilansowany obiad od ręki
Jak przygotować zdrowy obiad, który zasmakuje całej rodzinie? To proste! Najważniejsze są odpowiednie proporcje i sprawdzone kulinarne rozwiązania. Z nowym WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka w ziołach z nutą cytryny przygotowanie zdrowego i pysznego obiadu jest bardzo proste.

WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka w ziołach z nutą cytryny to unikalna kompozycja ziół i przypraw, dzięki którym pieczony kurczak ma niepowtarzalny smak. Aromatyczne, soczyste pałki kurczaka dzięki zastosowaniu woreczka są przygotowywane bez dodawania tłuszczu. Jeśli chcesz, aby kurczak dodatkowo miał zrumienioną skórkę, wystarczy rozciąć woreczek w ostatniej fazie pieczenia. Tak przygotowane mięso to podstawa pysznego i zdrowego obiadu.


Odpowiednio zbilansowany posiłek dostarcza Twojej rodzinie niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dlatego tak ważne jest, co i w jakich ilościach znajdzie się na obiadowym talerzu. Aby odpowiednio skomponować posiłek, użyj talerza jako miarki i postępuj zgodnie z zasadami układania pełnowartościowego posiłku. Połowę talerza obiadowego powinny stanowić surowe lub gotowane warzywa, np. świeża surówka lub jarzynka w postaci marchewki z groszkiem czy fasolki szparagowej. Dzięki nim dostarczysz swojej rodzinie cennych witamin, składników mineralnych i oczywiście błonnika. Jedną czwartą talerza powinny zajmować produkty, które dostarczają białka, czyli mięso, drób, ryby lub rośliny strączkowe, a pozostałą jedną czwartą – dodatek skrobiowy, czyli ziemniaki, kasza, ryż lub makaron. Proste! Aby zachować proporcje wcale nie musisz korzystać ze skomplikowanych przeliczeń, wag i innych miarek, bo najlepszą miarkę masz zawsze przy sobie – to Twoja dłoń. Środek dłoni odpowiada porcji mięsa, które powinno znaleźć się na talerzu, zaciśnięta pięść to ilość warzyw, a jej połowa to porcja makaronu. Szczegóły dotyczące systemu mierzenia porcji dłonią przedstawiają załączone ilustracje.


Do przygotowania zbilansowanych i różnorodnych obiadów doskonale nadają się produkty WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka z woreczka. WINIARY idealnie dobierają proporcje ziół, przypraw i innych składników, tak żeby kurczak miał niepowtarzalny smak i aromat. Sprawdź co kryje się w torebce i przeczytaj listę składników.


Dzięki bogatej ofercie marki codziennie możesz podać inne danie. Spróbuj np. WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka z czosnkiem i ziołami, WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka z papryką i ziołami lub nowość WINIARY POMYSŁ NA… soczystego kurczaka w ziołach z nutą cytryny. Aromatyczny kurczak z pewnością zasmakuje całej rodzinie.


Więcej informacji na temat produktów WINIARY POMYSŁ NA…, a także mnóstwo inspirujących przepisów i zaskakujących pomysłów na pyszne, odpowiednio skomponowane dania znajduje się na stronie www.winiary.pl.


Rekomendowana cena produktów: ok. 2,80 PLN


Zastrzegamy, że firma Nestlé Polska SA będąca producentem nie ma wpływu na ceny stosowane przez przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie dalszej sprzedaży produktów. Informacji o cenach ww. produktów na półce sklepowej należy poszukiwać w punktach sprzedaży.


***

WINIARY to marka, która od 70 lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 200 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić domowy posiłek. Na stronie www.winiary.pl nowoczesne panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011 oraz 2012 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.


Z przyjemnością odpowiem na dodatkowe pytania.

Pozdrawiam,

Joanna Oleniak 
Konsultant
Agencja H
Marynarska 11
02-674 Warszawa
tel.:22 292 73 21


Magdalena Mączyńska 
Dział Komunikacji i Usług Marketingowych
Nestlé Polska S.A.
Szturmowa 2
02-678 Warszawa
tel.:+48 22 607 26 87
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij