Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Optymizstyczne wieści z Brazylii wpłynęły na spadek cen kawy
Po pięciu kolejnych miesiącach wzrostu cen kawy na rynkach międzynarodowych, w maju tendencja została odwrócona. Z wysokiego poziomu 170,58 centów / funt kawy (453,6 g) w kwietniu, średnia cena w maju osiągnęła poziom 163,94 centów. W końcu miesiąca ceny sięgały nawet 153 centów.

Spadki cen na globalnym rynku kawy spowodowane są nowymi szacunkami analityków, w tym raportem USDA (U.S. Department of Agriculture), które pokazują, że straty w produkcji w Brazylii mogą nie być tak poważne, jak oczekiwano. Wcześniej, ze względu na suszę w tym kraju, znacznie obniżono szacunki dotyczące zbiorów w sezonie 2014/15. Jednak ostatnie deszcze w Brazylii mogą w pewnym stopniu zrekompensować wcześniejsze uszkodzenia plantacji.


Całkowity eksport kawy w kwietniu wzrósł do 10,3 mln worków (po ok. 60 kg), co oznacza o 4,6 proc. więcej niż w kwietniu ubiegłego roku. Wzrost ten był głównie spowodowany przez działania Wietnamu, Kolumbii i Brazylii. Całkowity eksport w pierwszych siedmiu miesiącach roku kawowego 2013/14 (październik-kwiecień) sjest nadal o 3,4 proc. niższy niż przed rokiem.


(Źródło: pm, portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij