Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Jest kolejny chętny na odkupienie od Danone biznesu żywności medycznej
Danone od co najmniej kilku miesięcy stara się znaleźć chętnego na swój biznes żywności medycznej. Do tej pory spekulowano, że mogą nim być zainteresowane koncern Nestle oraz niemiecka grupa Fresenius, jednak w ostatnim tygodniu pojawił się nowy chętny na przejęcie.

Najmniejszym z biznesów Danone zainteresowałą się amerykańska spółka Hospira, która zajmuje się sprzedażą farmaceutyków i wyrobów medycznych. Gdyby transakcja rzeczywiście doszła do skutku, Hospira uzyska spore możliwości optymalizacji podatkowej. Przejęcie może kosztować Hospirę nawet 5 mld dolarów.


Żywność medyczna to najmniejszy z czterech głównych biznesów Danone (pozostałe to biznes jogurtowy, woda i żywność dziecięca). Francuski koncern chce wyjść z tej niszy, aby przyspieszyć ekspansję w kategorii żywności dla dzieci i niemowląt. Danone obecnie posiada 15 proc. światowego rynku mleka w proszku dla dzieci, podczas gdy konkurencyjne Nestle kontroluje 27 proc. kategorii.


Przypomnijmy, w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2014, względem analogicznego okresu roku 2013 koncern Danone odnotował wzrost o 5,2 proc. w kategorii żywności medycznej oraz spadek o 7,7 proc. w kategorii żywności dla dzieci i niemowląt. Z kolei w roku fiskalnym 2013 Danone zanotował wzrost o 6,4 proc. w kategorii żywności medycznej i spadek o 6,9 proc. w kategorii żywności dla dzieci i niemowląt.


(Źródło: Portalspożywczy.pl/The Wall Street Journal).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij