Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestle Polska: Nadal mamy możliwości, aby rozwijać się bez przejęć
Nadal mamy możliwości, aby rozwijać się bez przejęć - mówi Simon Smith, prezes Nestle Polska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Jak tłumaczy Smith na łamach "Rz", Nestle na razie obserwuje spowolnienie wydatków konsumpcyjnych w Polsce. Jednak w dłuższej czy nawet średniookresowej perspektywie widzi szanse na dalszy rozwój w Polsce, która w ostatnich latach stała się ósmym największym rynkiem Nestle w Europie pod względem wielkości sprzedaży.


Jak komentuje prezes Nestle Polska, w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2014 roku wzrost zanotowany w Polsce był zbliżony do osiągniętego przez Nestle w Europie. Wyniósł on rdr 1,4 proc. Łączna sprzedaż grupy Nestle w tym czasie zwiększyła się organicznie o 4,5 proc.  


Firma zapowiada szereg inwestycji w Polsce. W styczniu 2015 roku ruszy nowa fabryka karmy dla zwierząt Purina PetCare pod Wrocławiem za 300 mln zł. W planach jest także rozbudowę zakładu w Kaliszu za 6 mln zł, gdzie Nestle zwiększy produkcję odżywek dla niemowląt. Program inwestycyjny obejmie także zakład produkujący słodycze w Kargowej.  


- W krótkim okresie nie widzimy konieczności, aby rozwijać się przez akwizycje w Polsce. Mamy nadal możliwości, aby rosnąć organicznie - posumowuje Simon Smith w wywiadzie dla "Rz". 


(Źródło: Rzeczpospolita/Portalspożywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij