Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Miliony na rolnictwo i medycynę
330 mln złotych przekaże Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na badania w obszarze profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych oraz środowiska naturalnego, rolnictwa i leśnictwa.

To pieniądze, które NCBR przyznało rozstrzygając konkursy w dwóch programach strategicznych: Bio-Strateg i StrategMed. W I konkursie programu Bio-Strateg dotacje (130 mln zł) otrzyma 9 z 66 ocenianych projektów. Dotyczyć będą m.in. opracowania innowacyjnych nawozów i stworze­nia nowoczesnego systemu optymalizacji zagospodaro­wania dolin rzecznych.

- Zachowanie stanu środo­wiska i zapewnienie ludności dostępu do bezpiecznej żywności i czystej wody stały się celami nadrzędnymi de­terminującymi jakość życia społeczeństwa w najbliższych dziesięcioleciach - mówi „Rzeczpospolitej" prof. Jerzy Kątcki, szef Rady NCBR w latach 2010-2014. - Ich osią­gnięcie wymaga adaptacji rolnictwa i leśnictwa do po­stępujących zmian klimatu, utrzymania zrównoważonego rozwoju i zapewnienia bez­pieczeństwa żywnościowego. Program BioStrateg bę­dzie realizowany do 2019 r. Jego budżet to 500 mln zł.


NCBR rozstrzygnęło też II konkurs w programie Strateg­Med, który dotyczy czterech obszarów medycyny, kardio­logii i kardiochirurgu, onkolo­gii, neurologii oraz medycyny regeneracyjnej.


(Więcej w: Rzeczpospolita 2.02.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij