Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rekordowy rok na rynku przejęć i fuzji w "spożywce"
Rekordową liczbę 563 transakcji na globalnym rynku żywności i napojów w 2014 roku zanotowali analitycy Zenith Int. To o 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

Największą liczbę transakcji odnotowano w sektorach: opakowania (68), nabiał (63), napojów bezalkoholowych (48) oraz dodatków (47).


Wśród największych transakcji warto przypomnieć takie, jak: przejęcie przez Nestle meksykańskiego producenta lodów Herdez za 69 mln dol.; przejęcie udziałów słoweńskiej grupy Pivovarna Lasko przez Kofolę (52,8 mln dol.); przejęcie przez Raisio praw do marki Benecol (88,4 mln dol.); przejęcie przez Eden Spring działu dystrybucji wody w galonach od Nestle (90 mln dol.); przejęcie przez Coca-Cola USA udziałów w spółce Monster (2,15 mld dol.); przejęcie przez Ferrero spółki Oltan Gida z Turcji (500 mln dol.); przejęcie przez Archer Daniels Midland szwajcarskiego producenta dodatków - Wild za ponad 2 mld dol.


W zestawieniu Zenith Int. wspomniano także o ogromnej polskiej transakcji zakupu marek grupy Agros Nova przez Maspex. Jednak nie podano wartości transacji, którą utajniły obie strony.


(Źródło: Zenith Int. /Portalspożywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij