Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polscy producenci słodyczy obawiają się konkurencji z Ukrainy
Ukraińscy producenci słodyczy coraz mocniej wchodzą na polski rynek. Mniejsze rodzime firmy obawiają się ich konkurencji, która w przyszłości może być zagrożeniem także dla dużych graczy - podaje Puls Biznesu.

Już w czerwcu ubiegłego roku Roshen Europe, spółka córka Roshen Confectionery Corporation - 22 producenta na świecie - zarejestrowała swoją działalność w Polsce, otworzyła biuro w Warszawie i zaczęła intensywnie szukać pracowników.


Jakiś czas później na polskich półkach pojawiły się produkty innego ukraińskiego producenta, firmy AVK, która zgodnie z najnowszym zestawieniem Candy Industry zajmuje 62 pozycję na świecie. 


Cytowany przez Puls Biznesu Sławomir Pawłowski, prezes CSI Słowianka, podkreśla, że Ukraińcy inwestują w obecność na polskim rynku, choć obecni są przede wszystkim w handlu tradycyjnym. Jak dodaje ich głównym wyróżnikiem jest cena, z którą polscy konkurenci nie są w stanie konkurować.


Marek Przeździak, prezes Polbisco, zwraca uwagę, iż obecnie problem ukraińskiej konkurencji dotyka przede wszystkim mniejszych producentów oraz wyrobów cukierniczych, nie zawierających czekolady. W przyszłości jednak sprawa dotknie nie tylko małych podmiotów, ale także m.in. wielu firm, które wyspecjalizowały w produkcji private label.


Więcej w: Pulsu Biznesu 24/02/2016Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij