Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dr n. med. Anna Barczak członkiem Rady Naukowej Programu "Kawa i zdrowie"
Dr n. med. Anna Barczak, specjalista neuropsycholog kliniczny, od 18 lat zajmuje się neuropsychologiczną diagnostyką chorób neurozwyrodnieniowych w Oddziale Alzheimerowskim Szpitala MSW w Warszawie.

Dr n. med. Anna Barczak, specjalista neuropsycholog kliniczny dołączyła do Rady Naukowej Programu "Kawa i zdrowie".


Dr n. med. Anna Barczak od 18 lat zajmuje się neuropsychologiczną diagnostyką chorób neurozwyrodnieniowych w Oddziale Alzheimerowskim Szpitala MSW w Warszawie. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Zespole Kliniczno-Badawczym Chorób Zwyrodnieniowych CUN Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.Współpracuje z warszawskim  Ośrodkiem Psychoterapii „Rozdroże”.


Jej głównym obszarem zainteresowań jest choroba Alzheimera, blisko współpracuje z zespołem neurologów, neuropsychologów psychiatrów, psychoterapeutów oraz genetyków i neuroradiologów.

Jest współautorką około 50 artykułów, kilkunastu rozdziałów w książkach poświęconych chorobom neurozwyrodnieniowymi(również anglojęzycznych), w tym także rekomendacji rozpoznawania i leczenia otępienia IGERO Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, którego jest członkiem. Czynnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych konferencjach poświęconych chorobom otępiennym.


Zajmuje się szkoleniem lekarzy i psychologów w zakresie diagnostyki neuropsychologicznej chorób otępiennych, prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoli psychologów w ramach specjalizacji klinicznej.


dr Anna Barczak


Program informacyjno-edukacyjny na temat korzyści zdrowotnych wynikających ze spożycia kawy pt. "Kawa i zdrowie" realizowany jest przez Fundację „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie”. Program został objęty Patronatem wiodącej instytucji z zakresu nauk żywieniowych, która odpowiada za opracowywanie i promowanie zaleceń oraz norm w zakresie żywienia dla całej populacji - INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA. 


Więcej informacji: www.kawaizdrowie.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij