Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rada Reklamy ogłasza "Kartę Ochrony Dzieci w Reklamie"
W Warszawie ogłoszono "Kartę Ochrony Dzieci w Reklamie". Jest to dokument samoregulacyjny, rozszerzający dotychczas istniejący Kodeks Etyki Reklamy. Karta określa to, jak powinien być skonstruowany przekaz reklamowy skierowany do dzieci oraz udział dzieci w reklamie.

Dzięki zaangażowaniu członków Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy, w tym PFPŻ ZP, powstał dokument samoregulujący reklamodawców w zakresie właściwej ochrony dzieci w wieku do 12 lat w komunikacji marketingowej. Przyjęte jako załącznik do Kodeksu Etyki Reklamy zapisy Karty są zwieńczeniem dwóch lat prac poświęconych wypracowaniu najwyższych standardów etycznych w reklamie skierowanej do i z udziałem dzieci.

 

2019.09.11 konf Rada ReklamyMale


"Z wielką dumą i radością ogłaszamy dziś ważny krok na drodze wzmocnienia zapisów samoregulacyjnych Kodeksu Etyki Reklamy, które dotyczą ochrony praw dziecka – zarówno komunikatów kierowanych do dzieci, jak i udziału najmłodszych w przekazach reklamowych. Szerokie poparcie tych dobrowolnych zapisów, jak i szansa ich realizacji w sposób praktyczny i systemowy, nie byłyby możliwe bez otwartej formuły naszej organizacji skupiającej wiodących reklamodawców wielu branż, agencje reklamowe jak i nadawców. Dziś deklarujemy publicznie, że z troską i zaangażowaniem będziemy promować przyjęte dziś najwyższe standardy ochrony najmłodszych w komunikacji marketingowej. Szereg działań edukacyjnych i promocyjnych przed nami, aby stosowanie zapisów Karty było codzienną praktyką rynku reklamowego w Polsce. Obecność znamienitych gości – Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka - zwracającego uwagę na ważność tych zapisów, jak i naszego wieloletniego partnera i współautora Karty – Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w szczególności Przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego i jego zespołu, dowodzi iż jesteśmy na jak najlepszej drodze, aby zapisy te skutecznie chroniły najmłodszych w oparciu o dobrowolne partnerstwo pomiędzy wszystkimi interesariuszami rynku reklamowego” – powiedziała Agnieszka Kępińska–Sadowska, prezes Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, a także członek Zarządu i przewodnicząca Komisji ds. żywienia PFPŻ ZP.

 

Karta została wysoko oceniona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. W opinii Przewodniczącego KRRiT, Witolda Kołodziejskiego samoregulacja, podejmowana w poczuciu odpowiedzialności w biznesie oraz jako wyraz wrażliwości społecznej przedsiębiorców, jest niezbędnym uzupełnieniem regulacji.

 

„Dobrze skonstruowane i prawidłowo realizowane kodeksy mogą być bardziej skuteczne niż ustawowa, twarda regulacja. Dobry, czyli skuteczny Kodeks dobrych praktyk to zbiór zasad, którego realizacja nie czyni przegranych i wygranych, tylko wygranych i … wygranych” – podsumował w trakcie konferencji Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

 

Agnieszka Kępińska–Sadowska poinformowała również, iż wzorzec do przygotowania "Karty Ochrony Dzieci w Reklamie” stanowiła funkcjonująca od 2015 r. samoregulacja reklamy żywności skierowanej do dzieci do lat 12, przyjęta w oparciu o Kryteria Żywnościowe opracowane przez PFPŻ ZP.


2019.09.11 konf Rada Reklamy2Male

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij