Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Robotyzacja w produkcji żywności – OnRobot zaprasza na Dzień Otwarty 21 listopada 2019 r.
Jakie zadania można efektywnie zautomatyzować w produkcji żywności oraz branży opakowaniowej? OnRobot, producent narzędzi montowanych na ramionach robotycznych zaprasza na Dzień Otwarty w Warszawie w czwartek, 21 listopada 2019 r.

Automatyzacja produkcji żywności wymaga inteligentnych narzędzi z odpowiednimi czujnikami, które pozwolą na dostosowanie siły i nacisku do obsługiwanych produktów – to ważny element zwłaszcza w produkcji żywności. Sprawdź, jakie procesy, wcześniej będące poza zasięgiem robotyzacji, mogą być usprawnione oraz w jaki sposób narzędzia OnRobot wspierają automatyzację w sektorze spożywczym oraz opakowaniowym. Agenda Dnia Otwartego OnRobot oraz rejestracja dostępne są na stronie  www.onrobot.com/pl. Podczas spotkania będzie możliwość sprawdzenia, w jaki sposób działają roboty współpracujące wyposażone w nowoczesne chwytaki i czujniki oraz czy mogą się one okazać pomocne w specyficznym dla zakładu procesie.

 

Więcej o robotach współpracujących


Roboty współpracujące, pracujące ramię w ramię z człowiekiem, sprawiają, że automatyzacja jest bardziej dostępna. Automatyzacja takich procesów jak: pakowanie i paletyzacja, przenoszenie towarów, kontrola jakości, może przynieść wymierne rezultaty w sektorze spożywczym oraz opakowaniowym w postaci przyspieszenia procesu, zredukowania kosztów, poprawienia jakości i zwiększenia ergonomii w środowisku pracy. Ponadto pozwala cennym pracownikom zaangażować się w procesy przynoszące firmie wartość dodaną.

 

Rozwój technologiczny robotów, w tym robotów współpracujących (tzw. coboty), oraz narzędzi montowanych na ramionach robotycznych (ang. end-of-arm tooling, EOAT) powoduje ponadto, że automatyzacja staje się bardziej elastyczna i dostosowana do potrzeb konkretnej branży i firmy.

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm z sektora spożywczego na Dzień Otwarty OnRobot. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców PFPŻ ZP.Baner_OnRobot_IX_600x200_GIF_2_final

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij