Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Spotkanie z ekspertami KE
Pod przewodnictwem podsekretarza stanu Ryszarda Zarudzkiego odbyło się dziś spotkanie z ekspertami z Dyrekcji Generalnej Rolnictwo Komisji Europejskiej, które dotyczyło prac nad krajowym Planem Strategicznym WPR na lata 2021-2027.

W rozmowach uczestniczyli pracownicy departamentów w MRiRW pracujący nad planem strategicznym WPR, a także eksperci z jednostek współpracujących: ARiMR, KOWR oraz instytutów podległych ministerstwu rolnictwa.


Głównymi tematami dyskusji były sprawy dotyczące nowego modelu wdrażania WPR, zielona architektura, mechanizm rozliczania wydatków, wskaźniki. W nowym planie strategicznym, obejmujących całość przyszłej WPR, ważnym elementem będzie rozliczanie wydatków na podstawie osiągniętych rezultatów, uzyskanych w efekcie wdrażanych działań, finansowanych z budżetu UE.


Podczas spotkania dominowały szczegółowe pytania zgłoszone przez MRiRW do ekspertów Komisji Europejskiej co pozwoliło na wyjaśnienie wielu wątpliwości dotyczących nowego podejścia do planowania środków WPR.


Ustalono, że odbędą się kolejne spotkania techniczne z ekspertami KE, w tym w formie wideokonferencji. Najbliższe z nich zaplanowano na styczeń 2020 r.


Nadal pozostaje wiele nieuzgodnionych szczegółów dotyczących zasad programowania, co jest związane z nieskończonymi negocjacjami budżetowymi i trwającą nadal dyskusją nad kształtem rozporządzeń.


Źródło: MRiRW.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij