Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Powstał zespół ds. monitorowania łańcucha żywnościowego
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczył dziś sekretarzowi stanu Kazimierzowi Plocke akt powołania na przewodniczącego Międzyresortowego Zespołu do spraw Zwiększenia Przejrzystości Rynku Artykułów Rolno-Spożywczych i Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Żywnościowego.

Zespół został powołany na mocy zarządzenia nr 7 Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia br. Jak zapowiedział wiceminister Plocke, pierwsze posiedzenie Zespołu odbędzie się w najbliższym czasie, po wyznaczeniu wszystkich członków Zespołu z poszczególnych resortów - Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Skarbu Państwa. W skład Zespołu wchodzą także - Sekretarz do Spraw Europejskich albo jego przedstawiciel w randze podsekretarza stanu oraz Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
(źródło: MRiRW)


Od Redakcji:

Z poprzednich zapowiedzi Minstra Sawickiego wynikało, że zespół zajmie się między innymi sprawą wyeliminowania nieprawidłowości  pomiędzy sieciami detalicznymi, a producentami i przetwórcami. Przemysł powinien zatem uważnie monitorować postępy prac Zespołu Monitorującego.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zainteresowany2010-02-04 12:59:24
Zespół nie ma zajmować się regulowaniem marż czy też cen. W końcu UOKiK mógłby zacząć słuchać co do niego mówi Sawicki.

Obserwator2010-02-04 12:38:57
dzisiejsza Rzeczpospolita: \"(...) zdaniem Małgorzaty Cieloch, rzecznika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przegląd legislacji jest na pewno potrzebny, ale jakakolwiek ingerencja w wysokość cen jest możliwa tylko w ściśle określonych przypadkach, czyli nadużycia pozycji dominującej lub zmowy cenowej\".


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij