Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komunikat w sprawie Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności
7 czerwca 2021 roku będziemy po raz trzeci obchodzić Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności ustanowiony w 2018 roku, na podstawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

18 lutego 2021 roku rozpoczęła się światowa kampania związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021, podczas której zostało ogłoszone również oficjalne hasło: „Safe food now for a healthy tomorrow” - promujące tak ważny w kalendarzu Organizacji Narodów Zjednoczonych dzień.

Na stronie Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności oraz twitterze Kodeksu Żywnościowego został zamieszczony film promujący obchody Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021, który zawiera odniesienia do najnowszych informacji, które zostały zaprezentowane przez przedstawicieli Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz sekretariatów Komisji Kodeksu Żywnościowego i Międzynarodowej Sieci Organów do spraw Bezpieczeństwa Żywności. Do udziału w wydarzeniu otwierającym kampanię zostali również zaproszeni goście z całego świata, którzy przedstawili argumenty za tym, dlaczego bezpieczeństwo żywności jest sprawą nas wszystkich.

Zachęcamy do śledzenia ww. strony Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności, na której FAO zamieszcza wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności a także samej kampanii oraz materiały promocyjne. Będą również pojawiały się informacje na temat eventów, które będą towarzyszyć obchodom Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021.

Źródło: GIS.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij