Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
NESCAFÉ® Dolce Gusto® wprowadza kawy wegańskie. Oat Flat White i Coconut Flat White od połowy marca dostępne na półkach sklepowych
W 2019 roku wartość rynku roślinnych zamienników mleka szacowano na 191 mln zł i rósł on dwucyfrowo . Już dziś w polskich sklepach dostępnych jest blisko sto pozycji tego typu napojów. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów Nestlé rozwija ofertę NESCAFÉ® Dolce Gusto® i wprowadza nowe, wegańskie warianty białej kawy w kapsułkach.

W drugiej połowie marca portfolio marki NESCAFÉ® Dolce Gusto® rozszerza się o jednokapsułkowe kawy na bazie napojów roślinnych. Nowe warianty to klasyczne flat white w dwóch wegańskich odsłonach: Oat Flat White na bazie napoju owsianego oraz Coconut Flat White – na bazie napoju kokosowego. W pierwszej kolejności nowości pojawią się na platformach Frisco.pl oraz Allegro, a także stacjonarnie i online w sklepach electro: Euro RTV AGD, Media Expert i Neonet. Od kwietnia będą także dostępne w hipermarketach sieci Carrefour.

 

„Roślinne zamienniki mleka to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor. Także w Nestlé intensywnie inwestujemy w badania i rozwój naszego portfolio w tym kierunku. Obecnie blisko 10% specjalistów zatrudnionych w centrach R&D Nestlé na świecie pracuje właśnie nad innowacyjnymi recepturami żywności i napojów na bazie roślin – komentuje Agnieszka Guzik, Dyrektor Dywizji Napojów Nestlé Polska i dodaje – Bardzo cieszymy się, że NESCAFÉ® Dolce Gusto® jest jedną z marek, która wpisuje się w ten ważny trend i oferuje pyszne, aromatyczne kawy na bazie napojów roślinnych”.

 

NESCAFÉ® Dolce Gusto® to wiodący producent kawy w kapsułkach. W swojej ofercie posiada gamę różnorodnych kaw i napojów czekoladowych o różnych smakach i intensywności palenia ziaren. Nowe wegańskie pozycje w portfolio doskonale uzupełniają ofertę marki. Delikatny aromat Oat Flat White przywodzi na myśl prażone płatki owsiane, co sprawia, że znakomicie sprawdzi się do śniadań. Coconut Flat White, którego bazą jest napój kokosowy, zawiera w sobie subtelne nuty kokosa i prażonych zbóż, co czyni ją kawą idealną na popołudnia. Oba smaki występują w wariancie 180ml o średniej intensywności palenia ziaren.

 

To niejedyne działanie, które potwierdza innowacyjne podejście marki. W ubiegłym roku NESCAFÉ® Dolce Gusto® rozpoczęło #RecyklingDolceGusto – autorski program, dzięki któremu konsumenci mogą oddawać zużyte kapsułki do recyklingu. Dzięki niemu tworzywo sztuczne wykorzystane do stworzenia kapsułek jest poddawane przetworzeniu, podobnie jak fusy po kawie, które służą jako biogaz.

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.


Coconut Flat White_zdjęcie

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij