Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Patronat honorowy PFPŻ ZP nad Ogólnopolską Konferencją "Od pola do stołu"
Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję „Od pola do stołu” online, która odbędzie się w dniu 23 września 2021 r.

Nowa strategia Unii Europejskiej “OD POLA DO STOŁU” zapoczątkuje nową erę dla producentów, przetwórców i konsumentów żywności. Podczas konferencji przedstawione zostaną cztery panele, podczas których omówione będą najważniejsze szanse i wyzwania wynikające z przyjęcia strategii “Od pola do stołu”.


Strategia ta ma na celu diametralną zmianę systemu żywieniowego UE, który ma być bardziej sprawiedliwy, zdrowy i przyjazny dla środowiska. Nie bez powodu strategia “Od pola do stołu” została okrzyknięta kamieniem węgielnym Europejskiego Zielonego Ładu w na lata 2019–2024.


Po raz pierwszy w historii prawa żywnościowego powstanie nowy, kompleksowy system uwzględniający wszystkie etapy produkcji żywności. Strategia zawiera ambitne i konkretne cele dotyczące pestycydów, nawozów, rolnictwa ekologicznego, znakowania żywności czy zasad stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych, które mają zostać osiągnięte do 2030 r.


Przed nami szereg zmian nie tylko prawnych. Zmiana polityki rolnej, wspieranie badań i innowacji, inwestowanie w nowe technologie, zachęcanie do zrównoważonych praktyk rolniczych będą miały kluczowe znaczenie już w najbliższych latach.


Wydarzenie skierowane jest do producentów żywności, rolników, producentów opakowań, hurtowni spożywczych, hurtowni produktów ekologicznych, producenci żywności innowacyjnej, producentów alternatywnych źródeł energii.

 

Podczas konferencji uczestnicy poznają projektowane sposoby znakowania żywności, możliwości rozwoju i wspierania konkurencyjności dla rolników, wyzwania dotyczące projektowania zrównoważonych opakowań i dobre praktyki marketingu produktów żywnościowych.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Szczegóły znajdują się na:

Ogólnopolska Konferencja Online „Od pola do stołu” (lp-wip.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij