Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wielkanocne pomaganie z Bankami Żywności
Banki Żywności w poszczególnych regionach Polski rozpoczynają akcje przedświąteczne. Tradycyjna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 19-21. marca br. Zbiórki Wielkanocne mają charakter lokalny i będą przeprowadzane przez 19 Banków Żywności w Polsce. W Warszawie zamiast zbiórki żywności w sklepach, odbędzie się Akcja Jajo, organizowana po raz 7 przez Fundację Bank Żywności SOS w Warszawie. Z kolei Bank Żywności w Koninie zamiast w sklepach przeprowadzi zbiórkę żywności w szkołach.

 W tym roku w Wielkanocną Zbiórkę Żywności zostanie zaangażowanych około 15 000 wolontariuszy, którzy będą odbierać żywność w ponad 1200 sklepach na terenie całej Polski. Zbiórka ma na celu zachęcenie jak największej liczby klientów sklepów do kupienia produktów spożywczych i podzielenia się z najuboższymi przed zbliżającymi się świętami.

Najbardziej preferowane są artykuły z długim terminem przydatności do spożycia, między innymi olej, cukier, przetwory mięsne oraz warzywne, słodycze a także inne produkty potrzebne do przygotowania tradycyjnego stołu świątecznego. Zebrana żywność trafi do podopiecznych organizacji prowadzących dożywianie, współpracujących Z Bankami Żywności.

Tegoroczną Wielkanocną Zbiórkę Żywności organizują Banki Żywności z:

Częstochowy, Elbląga, Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Jawora, Krakowa, Leszna, Lublina, Olsztyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piły, Poznania, Radomia, Rudy Śląskiej, Siedlec, Suwałk, Tarnobrzegu, Tczewa oraz Torunia.

Bank Żywności w Koninie zamiast zbiórki w sklepach przeprowadzi Wielkanocną Zbiórkę Żywności w 100 różnych szkołach na terenie swojej działalności. Około 20 tysięcy uczniów będzie mogło podzielić się żywnością z najuboższymi. Zbiórka potrwa od 15 do 31 marca.

Natomiast Fundacja Bank Żywności SOS w Warszawie zorganizuje Akcję Jajo.

28 marca, w Niedzielę Palmową, w 25 warszawskich kościołach będą zbierane świeże, surowe jajka.

Każdy może wziąć udział w tej akcji. Specjalne punkty odbioru będą przygotowane przed kościołami lub w kruchcie przy wejściu. W zeszłym roku zebrano 26 400 jaj. Lista kościołów biorących udział w akcji zostanie opublikowana na stronie www.bzsos.pl.

W ubiegłorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności Banki Żywności zebrały łącznie ponad 200 ton artykułów spożywczych.

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się żywnością poprzez udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności!

Wielkanocna Zbiórka Żywności to jedna z wielu akcji przeprowadzana w ciągu roku przez Banki Żywności w różnych regionach Polski.

Więcej informacji o Bankach Żywności można znaleźć na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl

 Czeka Cię rozliczenie z fiskusem? Przekaż 1% podatku.
Wybierz Federację Polskich Banków Żywności. KRS: 000063599


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij