Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
FoodDrinkEurope powołuje nowego dyrektora generalnego
FoodDrinkEurope, europejska organizacja reprezentująca producentów żywności, której PFPŻ ZP jest członkiem, powołał z dniem 1 stycznia 2022 r. Dirka Jacobsa na nowego dyrektora generalnego. Zastępuje on Mellę Frewen, która ustąpiła po prawie 15 latach pełnienia tej funkcji.

Dirk Jacobs odpowiedzialny będzie za kierowanie organizacją europejskiego przemysłu spożywczego i napojów – sektora obejmującego prawie 290 000 przedsiębiorstw – w jego misji pomocy w dostarczaniu bardziej zrównoważonych systemów żywnościowych.

Pan Jacobs, obywatel Holandii, jest związany z FoodDrinkEurope od 2010 roku, pełniąc różne role w organizacji. Przez ostatnie osiem lat był zastępcą dyrektora generalnego i kierował departamentem ds. informacji konsumenckiej, żywienia i zdrowia.

Ostatnio odegrał kluczową rolę we współpracy z Komisją Europejską i innymi interesariuszami łańcucha żywnościowego w celu opracowania Kodeksu postępowania w zakresie odpowiedzialnego biznesu spożywczego i praktyk marketingowych UE, wprowadzonego w lipcu 2021 roku.

Prezes FoodDrinkEurope i dyrektor generalny Nestlé Europe, Marco Settembri, powiedział: „Przyszłość europejskiego przemysłu spożywczego jest w dobrych rękach. Dirk jest bardzo kompetentny i ambitny, a nasze firmy, krajowe federacje i organizacje branżowe udzielą mu pełnego wsparcia w jego misji kierowania branżą w celu zapewnienia prawdziwie zrównoważonych systemów żywnościowych”.

Dirk Jacobs

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij