Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Urzędowe kontrole pasz niezawierających materiałów pochodzących z tkanek zwierząt na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą
W odniesieniu do kontroli pasz niezawierających tkanek zwierzęcych, w tym materiałów paszowych, o których mowa w art. 47, ust. 1d rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2017/625, kontrola urzędowa wykonywana w 100% przez granicznych lekarzy weterynarii.

Natomiast na drogowych przejściach granicznych w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem, częstotliwość kontroli  pasz niezawierających tkanek zwierzęcych nieobjętych ww. przepisami odbywa się od dnia 19.09.2022 r. w oparciu o analizę ryzyka.


Pozostałe przesyłki pasz niezawierających tkanek zwierzęcych, w tym materiałów paszowych, nie skontrolowane na granicy zostaną poddane kontroli urzędowej  przeprowadzonej przez powiatowego lekarza weterynarii właściwego dla pierwszego miejsca przeznaczenia przesyłki pasz, wskazanego w towarzyszącej przesyłce dokumentacji. Podmiot paszowy zostanie obciążany kosztami za przeprowadzenie urzędowej kontroli pasz przez powiatowego lekarza weterynarii.


Źródło: GIW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij