Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ponad 4700 szkół i blisko 450 000 uczniów w Programie „Trzymaj Formę!”
Do udziału w tegorocznej, XVI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” zgłosiło się ponad 4700 szkół, które zadeklarowały, że w programie udział weźmie blisko 450 000 uczniów pod opieką ponad 7100 koordynatorów szkolnych.

Program „Trzymaj Formę!” współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz 16 wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych. Jest jednym z największych w Europie programów poświęconych właściwej diecie i aktywności fizycznej wśród uczniów. Działania skierowane są do uczniów klas V-VIII w szkołach podstawowych, a ich celem jest edukacja i trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. 

 

Biorąc pod uwagę, że Program „Trzymaj Formę!” nie był realizowany w ostatnich dwóch latach w pełnym zakresie m.in. ze względu na wprowadzenie w szkołach nauki zdalnej, powyższy wynik jest bardzo dobry i pokazuje, że w szkołach istnieje ogromna potrzeba realizacji tego typu inicjatyw.

 

Zgodnie z regulaminem Programu szkołom, które zarejestrowały się w tym terminie, gwarantuje się otrzymanie materiałów edukacyjnych w formie papierowej. Szkoły, które zarejestrują się później, otrzymają materiały w miarę możliwości. Ponadto, materiały dostępne są w formie elektronicznej na stronie internetowej Programu dla wszystkich zainteresowanych.

 

Jednocześnie nadal trwa rejestracja do Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, który jest inicjatywą skierowaną do wszystkich szkół, niekoniecznie realizujących Program. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Rejestracja do Konkursu zakończy się 23.12.2022 r.

 

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.trzymajforme.pl oraz www.konkurs.trzymajforme.pl

 

trzymaj logo_kolor_bez ramki na www

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij