Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rynek Indonezji otwarty dla polskich jabłek
Pomyślnie zakończyła się procedura otwierania rynku Indonezji dla polskich jabłek. Istnieje już możliwość rozpoczęcia eksportu.

Podmioty uprawnione do eksportu

Polskie podmioty, które na etapie ustalania wymagań eksportowych zgłosiły wstępne zainteresowanie takim eksportem, już uzyskały możliwość jego rozpoczęcia.  

Pozostali zainteresowani eksportem producenci i eksporterzy powinni zgłosić do jednostek terenowych Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, do 30  kwietnia 2023 r. zamiar prowadzenia uprawy jabłek na rynek indonezyjski w sezonie 2023 (zgodnie z art. 50 Ustawy z 13 lutego 2020 r. o ochronie roślin przed agrofagami).

W celu uzyskania szczegółowych informacji, w tym warunków eksportu polskich jabłek do Indonezji, zachęcamy do kontaktu z Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa http://piorin.gov.pl/rotator/rynek-indonezji-otwarty-dla-polskich-jablek,234.html.

Wymiana handlowa towarami rolno-spożywczymi z Indonezją

Liczymy, że otwarcie rynku Indonezji dla polskich jabłek pozytywnie wpłynie na zbilansowanie dwustronnej wymiany handlowej. Wg najnowszych danych za okres od stycznia do listopada 2022 roku, Polska odnotowała deficyt w handlu towarami rolno-spożywczymi z Indonezją na poziomie blisko 19 mln euro.


Źródło: MRiRW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij