Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zmiany w legalizacji zatrudnienia oraz pobytu obywateli Ukrainy na podstawie najnowszej nowelizacji specustawy
Specustawa przewiduje wiele ułatwień dotyczących legalizacji pobytu i pracy Ukraińców. Od początku wojny była ona ponad 10-krotnie nowelizowana, co wynika przede wszystkim z niejasnych przepisów specustawy, które były tworzone w bardzo szybkim tempie. 28 stycznia 2023 r. weszła w życie kolejna zmiana specustawy. Znowelizowane przepisy dotyczą przede wszystkim zasad legalizacji pobytu oraz pracy obywateli Ukrainy w Polsce.

Pracodawca jest zobowiązany do monitorowania legalności pobytu zatrudnionych cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy. Jest to jeden z warunków legalności pracy.


Legalny pobyt obywateli Ukrainy w Polsce, w tym posiadanie zezwolenia na pobyt, nie uprawnia automatycznie do legalnej pracy. Sam fakt uzyskania dokumentu, który potwierdza legalny pobyt, nie legalizuje pracy obywateli Ukrainy.


Polecamy lekturę artykułu pt. "Zmiany w legalizacji zatrudnienia oraz pobytu obywateli Ukrainy na podstawie najnowszej nowelizacji specustawy", który dla czytelników kwartalnika "Food-Lex" opracowali Karolina Schiffter, partner i Rafał Stabach, starszy konsultant ds. imigracji w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler.


1654000652-shutterstock_503656015-2048x1365Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij