Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport żywności pochodzenia niezwierzęcego do Chin – obowiązkowa weryfikacja podmiotów
Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że w przypadku podmiotów, których produkty należą do 18 kategorii wysokiego ryzyka, zgłoszonych do Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) w 2021 r., w ramach skróconej ścieżki rejestracyjnej, niezbędna jest dalsza weryfikacja przez właściwy organ nadzorujący, czy spełnione są wymagania strony chińskiej.

Ogólne zasady rejestracji podmiotów na potrzeby eksportu do Chin .


Weryfikacja dla wszystkich podmiotów, których produkty należą do 18 kategorii wysokiego ryzyka oraz których konta w systemie CIFER/Single window założył GACC w ramach skróconej ścieżki rejestracyjnej, musi być przeprowadzona najpóźniej do 30 czerwca 2023 r.

Wymaga to dołączenia w chińskim systemie rejestracyjnym CIFER/Single window wypełnionego kwestionariusza wraz dodatkowymi dokumentami, w oparciu o które GACC oceni poprawność złożonego przez firmę wniosku. Weryfikacja firmy w zakresie poprawności wypełnienia kwestionariusza oraz dodatkowych dokumentów będzie wymagała przeprowadzenia kontroli przez organ nadzoru.


Wszystkim firmom będącym pod nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które są zainteresowane kontynuacją procedury rejestracji w chińskim systemie rejestracyjnym CIFER/Single window i chcą utrzymać eksport do Chin – Główny Inspektorat Sanitarny rekomenduje pilny kontakt z nadzorującą je powiatową lub graniczną stacją sanitarno-epidemiologiczną.


Informację o kontynuacji procedury rejestracji należy przesłać również do wiadomości GIS drogą mailową na adres: export@sanepid.gov.pl.


Źródło: GISDodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij