Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
VI edycja Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030
„Agenda 2030 – do raportu! Oceniamy postępy Polski w realizacji SDGs oraz wspólnie doskonalimy umiejętności raportowania ESG” to tegoroczne hasło VI edycji Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030, które odbyło się w MRiT.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, biznesu, środowiska akademickiego i młodzieży.


Podczas Forum odbyły się dwa panele tematyczne. W pierwszym – drużyny debaty oksfordzkiej, wykorzystując ten format dyskusji, zaprezentowały swoje ‘za’ i ‘przeciw’ wobec postawionej tezy „Polska na półmetku realizacji Agendy 2030 jest na dobrej drodze do osiągnięcia wszystkich 17 celów zrównoważonego rozwoju”. Natomiast uczestnicy drugiego panelu prowadzili dyskusję na temat: „Raportowanie ESG – kolejny obowiązek sprawozdawczy dla przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych czy szansa na pokazanie pozytywnego wpływu biznesu i sektora finansowego na środowisko i społeczeństwo?”.


Forum to nie tylko możliwość wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, ale także w szkoleniach tematycznych, które prowadzili eksperci danej branży. Zainteresowani mogli uczestniczyć w jednym z dwóch warsztatów: „Ryzyka klimatyczne w praktyce biznesowej. Jak przedsiębiorstwa mogą lepiej i efektywniej liczyć i zarządzać swoim śladem węglowym, aby ograniczać negatywny wpływ na klimat i wzmacniać konkurencyjność klimatyczną?” i „Gospodarka obiegu zamkniętego – nowy model dla gospodarki i szansa na zrównoważony model konsumpcji – jak to zrobić?”.


Ministerstwo Rozwoju i Technologii pełni rolę krajowego koordynatora procesu wdrażania Agendy 2030 na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.


Polska jest zaliczana do światowej czołówki państw, które odnotowały postępy w realizacji celów Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tegorocznym zestawieniu Sustainable Development Report 2023 Polska zajęła 9. miejsce na 166 państw poddanych ocenie.


Źródło: MRiT


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij