Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ambasador USA z wizytą w firmie Mars
Mark Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził kompleks fabryczny firmy Mars w Sochaczewie, producenta m.in. znanych i lubianych na całym świecie produktów czekoladowych, bezcukrowych gum do żucia i jedzenia dla zwierząt. Jednym z ważniejszych tematów rozmów były najnowsze inwestycje amerykańskiej firmy w Polsce oraz globalne zobowiązanie Marsa do osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 roku.

Świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj – ta myśl przyświeca działaniu Mars w Polsce już od 1992 roku. Amerykańska, rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją, regularnie inwestuje w naszym kraju, przyczyniając się do rozwoju gospodarki i wprowadzania pozytywnych zmian na rzecz ludzi, zwierząt i naszej planety.

 

Jeden z kompleksów fabrycznych firmy Mars znajdujący się w Sochaczewie-Janaszówku odwiedził w poniedziałek 11 grudnia br. ambasador USA w Polsce. W ramach wizyty Mark Brzeziński spotkał się z przedstawicielami firmy: Sławomirem Niżałowskim, Prezesem Zarządu Mars Polska, Mariuszem Makowskim, Dyrektorem Finansowym pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Mars Wrigley w Polsce, a także Dyrektorem fabryki wyrobów czekoladowych Mars Wrigley w Janaszówku - Maximem Limpens oraz dyrektorem fabryki Mars Petcare w Sochaczewie - Andrzejem Pirogiem. Głównymi tematami rozmów były najnowsze inwestycje firmy w Polsce oraz jej zobowiązania wobec zrównoważonej przyszłości. Wizyta była również dobrą okazją, aby ambasador mógł na własne oczy zobaczyć, jak powstają znane na całym świecie marki m.in. czekoladowych draży M&Ms, czy batonów Snickers, Twix i Mars.

 

Ponad 30-letnia działalność Marsa w Polsce to historia przedsiębiorstwa, które obecnie tworzy ponad 3 tysiące Współpracowników: w działach sprzedaży, w 5 fabrykach - w Janaszówku, Poznaniu, Sochaczewie, Błoniu, Niepołomicach, w biurach usług wspólnych Mars Global Services w Poznaniu i w Warszawie, a od niedawna w klinikach weterynaryjnych wielu miast w Polsce. Fabryka w Błoniu to nasza najnowsza inwestycja, o wartości przekraczającej 600 mln PLN. W Błoniu powstało ponad 350 nowych miejsc pracymówi Sławomir Niżałowski. – Jednocześnie, modernizujemy i inwestujemy we wszystkie pozostałe fabryki i biura.  Mars w Polsce wciąż rośnie, inwestuje, ewoluuje i wprowadza innowacje. To, co się nie zmienia, to ambicje i realne działania wywierające pozytywny wpływ na otaczający nas świat  – dodaje Prezes Zarządu Mars Polska.

.

W październiku firma Mars, Inc. opublikowała globalną Mapę Drogową do Neutralności Emisyjnej (The Mars Net Zero Roadmap), czyli plan działania mający na celu osiągnięcie neutralności emisyjnej w zakresie gazów cieplarnianych (GHG) w całym łańcuchu wartości do 2050 roku. Mapa Drogowa Marsa obejmuje nowy cel, zweryfikowany przez organizację Science Based Targets Initiative, aby do 2030 roku ograniczyć emisję CO2 o 50% w całym łańcuchu wartości.

 

Od gospodarstw rolnych, z których pochodzi żywność dla ludzi i zwierząt domowych, aż po kliniki weterynaryjne, Mars podejmuje bezpośrednie działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych we wszystkich swoich jednostkach biznesowych, aby pomóc w budowaniu lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości. W ciągu trzech najbliższych lat, Mars zainwestuje 1 mld USD w działania na rzecz klimatu – podkreślił Sławomir Niżałowski.

Fabryka czekolady, którą odwiedził Mark Brzeziński jest jednym z kluczowych zakładów produkcyjnych Mars w Europie. Dziennie produkuje miliony sztuk wyborów czekoladowych m.in. draży M&Ms, batonów Snickers, Mars i Twix oraz gwiazdek Magic Stars, które są eksportowane na 40 rynków. Fabryka jest w przededniu znaczącej inwestycji, która pomoże odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na wyroby czekoladowe firmy.

 W Mars dobrze wiemy, że Misja nie jest wrogiem zysku. Inwestowanie w klimat nie oznacza, że zwalniamy tempo rozwoju biznesu. Fabryka Mars w Janaszówku k. Sochaczewa dalej się rozwija. W najbliższym czasie planujemy zainwestować kilkadziesiąt milionów USD w uruchomienie trzeciej linii produkcyjnej draży M&Ms. Jednocześnie jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować naszą zrównoważoną podróż. Co więcej, nasze zakłady produkcyjne w 100% pokrywają zapotrzebowania swojej bezpośredniej działalności operacyjnej energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Żadne z odpadów powstałych w naszych zakładach nie trafiają na składowiska mówi Maxime Limpens, Dyrektor Fabryki Mars Wrigley w Janaszówku.

 

Zgodnie z celami opisanymi w Mapie Drogowej do Neutralności Emisyjnej, Mars, Inc. jeszcze bardziej skupi się na przechodzeniu na energię w 100% odnawialną, przeprojektowaniu łańcuchów dostaw, aby powstrzymać proces wylesiania, skalowaniu inicjatyw w zakresie rolnictwa regeneratywnego, optymalizacji receptur, usprawnieniu i optymalizacji logistyki oraz włączaniu działań klimatycznych do działalności biznesowej.

 

Bardzo się cieszę, że mogłem z bliska zobaczyć, jak przebiega proces produkcyjny w fabryce Mars oraz usłyszeć tyle powodów do dumy z wieloletnich efektów współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi w zakresie nie tylko rozwoju gospodarczego, ale także inwestowania w zieloną przyszłość naszej planety. To niezwykle budujące widzieć, jak firma Mars podejmuje realne kroki, aby prowadzić biznes drogą, która umożliwi osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 roku  – mówi Mark Brzeziński, ambasador USA w Polsce.

 

Działania firmy w imię zrównoważonego rozwoju to tylko jeden ze sposobów, w jaki Mars pozytywnie wpływa na kształtowanie świata, jakiego pragnie jutro. Jako odpowiedzialny producent m.in. jedzenia dla psów i kotów, od lat realizuje też szereg inicjatyw, aby tworzyć lepszy świat dla zwierząt. Regularnie wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, przekazując ok. 300 ton jedzenia rocznie. Od 2017 roku, wraz z Fundacją Dr Clown, Mars prowadzi ogólnopolski program dogoterapii w szpitalach dla dzieci i młodzieży oraz Domach Pomocy Społecznej. Od początku trwania programu ponad 20 000 osób mogło odczuć dobroczynny wpływ wyjątkowej relacji łączącej człowieka z psem. Dzięki wieloletniej współpracy firmy Mars z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, udało się zrealizować wiele działań w imię tworzenia lepszego świata dla zwierząt m.in. zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat odpowiedzialnej opieki i adopcji psów i kotów. Natomiast w 2023 roku przeprowadzono program PEDIGREE® Relief Fund, którego ideą jest pomoc opiekunom w potrzebie, tak aby w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej nie musieli podejmować dramatycznych decyzji o rozstaniu z psem. Kompletne i zbilansowane jedzenie, które przekazano opiekunom zwierząt pozwoliło napełnić łącznie 1 milion psich misek.

 

Jednocześnie Mars chce inspirować chwile codziennego szczęścia. Będąc producentem również m.in. bezcukrowych gum do życia, firma we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej od ponad dekady prowadzi program edukacyjny Orbit® „Dziel się Uśmiechem”. Dzięki lekcjom prowadzonym w ramach inicjatywy już blisko 900000 uczniów mogło dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej i poznać 4 kroki do zdrowych zębów. W duchu społecznej odpowiedzialności biznesu, Mars we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, co roku wdraża działania zgodne z ideami niemarnowania żywności i zapobiegania niedożywieniu, przekazując miliony sztuk przekąsek osobom, które znalazły się w sytuacjach kryzysowych.

Kształtowanie świata, jakiego chcemy jutro jest przywilejem i jednocześnie zobowiązaniem firmy Mars wobec ludzi, zwierząt i planety. W świecie, jakiego pragniemy jutro mamy jeszcze jeden cel do osiągnięcia – społeczeństwo, w którym panuje wzajemny szacunek, otwartość i poczucie bezpieczeństwa. Mars Polska jako pracodawca słucha swoich Współpracowników i wspiera realizację ich potrzeb zawodowych tak, aby tworzyć jak najbardziej różnorodne miejsce pracy, w którym każda osoba może czuć się sobą, a dzięki temu w pełni rozwijać swój potencjał – dodaje Sławomir Niżałowski.

Mars od 2018 roku należy do Klubu Champions of Change, którego celem jest inicjowanie zmian poprzez inspirowanie rozwoju kultury różnorodności i równości płci w innych firmach. W ramach wewnętrznych działań firmy Współpracownicy tworzą lokalne, regionalne i globalne grupy skoncentrowane na wybranym zjawisku z obszaru Inkluzywności i Różnorodności (Associates Resource Groups), aby wspierać społeczności, w których funkcjonują i dzielić się swoim doświadczeniem.

 

Więcej informacji na temat Mapy Drogowej do Neutralności Emisyjnej firmy Mars może znaleźć na stronie www.mars.com/netzero2050.

 

Mark Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził kompleks fabryczny firmy Mars (1)

 

 


O firmie Mars

 

Firma Mars, Incorporated kieruje się przekonaniem, że świat, którego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Jako globalna, rodzinna firma Mars przekształca się, wprowadza innowacje i ewoluuje, aby mieć pozytywny wpływ na świat.

 

W naszym zróżnicowanym i rozwijającym się portfolio wysokiej jakości przekąsek, żywności oraz produktów i usług dla zwierząt, zatrudniamy ponad 140 000 oddanych Współpracowników. Z ponad 47 miliardami dolarów rocznej sprzedaży, produkujemy jedne z najbardziej lubianych marek na świecie, w tym Ben's Original™, CESAR®, Cocoavia®, DOVE®, EXTRA®, KIND®, M&M's®, SNICKERS®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN® i WHISKAS®. Tworzymy lepszy świat dla zwierząt domowych poprzez naszą globalną sieć szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych - w tym AniCura, BANFIELD™, BLUEPEARL™, Linnaeus i VCA™ - wykorzystując najnowocześniejszą technologię do opracowania przełomowych programów w zakresie genetycznych badań przesiewowych i testów DNA. 

 

W Polsce Mars działa i inwestuje od 1992 roku. Obecnie biznes Marsa w naszym kraju obejmuje segment Mars Wrigley (wyroby czekoladowe, gumy do żucia, miętusy i cukierki owocowe, przekąski, lody), Petcare (jedzenie dla zwierząt) oraz Mars Global Services (centra usług wspólnych, które dostarczają usług HR, zakupowych i finansowych spółkom Mars w wielu krajach). Częścią biznesu Marsa jest także Royal Canin. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce Mars zatrudnia ponad 3 tysiące osób, których nazywa Współpracownikami. Podkreśla się w ten sposób wkład każdego z nich w rozwój firmy i odpowiedzialność za budowanie przyszłości Marsa.

 

Więcej informacji na temat firmy Mars można uzyskać, odwiedzając stronę internetową www.mars.com. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn i YouTube. 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij