Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
DET NORSKE VERITAS „Globalny wpływ na bezpieczną i zrównoważoną przyszłość”
Det Norske Veritas (DNV) jest niezależną fundacją założoną w 1864 roku świadczącą szeroko pojęte usługi w zakresie zarządzania ryzykiem w biznesie.

Od samego początku istnienia firmy jej misją jest: „ochrona zdrowia oraz życia ludzkiego, własności i środowiska” a także ambicja bycia wiodącym, międzynarodowym dostawcą usług w zakresie zarządzania ryzykiem.

Nasza wizja „Globalny wpływ na bezpieczną i zrównoważoną przyszłość” znajduje swoje odzwierciedlenie w usługach dostarczanych przez DNV zarówno na świecie jak i w Polsce.


DNV jest organizacją opartą na wiedzy eksperckiej. Głównym zasobem firmy jest doświadczenie, wiedza i kreatywność jej pracowników. Dlatego też większość z ok. 9000 zatrudnionych to wysoko wykwalifikowani eksperci i specjaliści z wielu dziedzin. Wyjątkowe podejście DNV nastawione na zarządzanie ryzykiem umożliwia oferowanie innowacyjnych usług, odpowiadających potrzebom różnych sektorów przemysłu w różnych krajach. Jesteśmy znani jako zaufany partner w dziedzinie poprawy jakości, bezpieczeństwa i efektywności                  w sektorach wysokiego ryzyka biznesowego na całym świecie. DNV będąc globalną organizacją dostarcza swoje usługi w blisko 300 biurach, zlokalizowanych w 100 krajach na wszystkich kontynentach. 

We współpracy z naszymi Klientami od lat przyświecają nam niezmienne wartości:

 • Budujemy zaufanie i poczucie pewności
 • Nigdy nie idziemy na kompromis w kwestiach jakości i integralności
 • Dbamy o naszych Klientów i o siebie nawzajem
 • Jesteśmy oddani we wspólnym działaniu i poszukiwaniu nowych rozwiązań

Det Norske Veritas – historia

Historia firmy DNV jest nierozerwalnie związana z historią norweskiej floty pływającej,            a od czasów II Wojny Światowej także z istnieniem i rozwojem badań naukowych. Założone jako towarzystwo klasyfikacyjne w roku 1864, przez długie lata budowało swoją międzynarodową rozpoznawalność i wiarygodność w obszarze usług klasyfikacyjnych.  Początek lat 70 XX wieku to okres, w którym to Det Norske Veritas zaczyna rozszerzać swoje usługi wchodząc w nowe obszary biznesowe takie jak przemysł petrochemiczny związany zarówno z działalnością na morzu jak i na lądzie. W roku 1978 DNV przekształca się w niezależną fundację, którą pozostaje do dnia dzisiejszego. W latach 90 wraz z publikacją przez Organizację ISO (International Standard Organisation) serii norm ISO, DNV jako firma ściśle związana z usługami audytorskimi włącza certyfikację systemów zarządzania do portfolio swoich usług. Dynamiczny rozwój tego typu oferty doprowadza do stworzenia w 1995 roku nowego obszaru biznesowego w ramach DNV – DNV Certyfikacja. Kolejne znaczące zmiany przynosi rok 2010, kiedy zostaje  wyodrębniona samodzielna spółka DNV Businnes Assurance, w ramach której kontynuowana jest między innymi działalność certyfikacyjna DNV.

Det Norske Veritas w Polsce

DNV w Polsce obecne jest od lat 50-tych. Początkowo firma koncentrowała swą działalność wyłącznie na klasyfikacji statków. W latach 90-tych dołączono usługi certyfikacyjne, a następnie przy Politechnice Gdańskiej stworzono „wirtualną stocznię” – czyli nowoczesne centrum modelowania statków klasyfikowanych przez Det Norske Veritas w Polsce i na świecie.

Dzisiaj DNV w Polsce to 200 pracowników w czterech biurach w: Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i nowo otwartej siedzibie głównej w Gdyni. Jest to nie tylko jeden z najnowocześniejszych biurowców w kraju, ale także jeden z pięciu budynków w Polsce spełniających najwyższe kryteria ekologiczne. To sprawia, że DNV otrzymało status partnera EU Green Building Programme, zainicjowanego w roku 2005 przez Komisję Europejską. W celu  pozyskania statusu partnera tego programu, DNV musiało wykazać, że całkowite zużycie energii w nowopowstałym budynku jest co najmniej 25% niższe niż określone przez normy krajowe.                  W „zielonym budynku” DNV poziom zużycia energii będzie niższy aż o 29%.

DNV w Polsce swoim Klientom świadczy usługi z zakresu:

 • Certyfikacji
  Certyfikacja systemów zarządzania w oparciu o międzynarodowe i narodowe normy odniesienia
 • Oceny Eksperckiej
  Ocena procesów biznesowych Klienta (Ocenę ładu korporacyjnego, Ocenę społecznej odpowiedzialności biznesu, Ocenę odporności na defraudację i korupcję, Odpowiedzialność społeczna)
 • Szkoleń
  DNV Academy – centrum edukacyjne świadczące usługi szkoleniowe wspierające Klientów w procesie realizacji celów biznesowych
 • Konsultingu
  Identyfikacja, ocena i minimalizacja ryzyka
 • Lean Six Sigma
  Pełen program szkoleniowy i coachingowy  w zakresie metodologii Lean i Six Sigma.
 • Klasyfikacji
  Usługi klasyfikacyjne dla floty pływającej i obiektów Off Shore
 • Oprogramowania
  Pełen zakres usług programistycznych w zakresie wsparcia przemysłu okrętowego 
 • Wizualizacji
  Trójwymiarowe wizualizacje i animacje każdego typu statku, bądź innego obiektu, bazujące na wcześniej wykonanych modelach dopasowanych do potrzeb danego klienta i wymagań projektu.
  Animacje do celów szkoleniowych – różnorodne filmy instruktażowe. 

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij