Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zaproszenie do udziału w testach projektów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla MŚP
Do 31 stycznia br. przedsiębiorcy z sektora MŚP jak również pozostali użytkownicy sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić chęć udziału w testach projektów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju organizowanych przez Europejską Grupę Doradczą ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG).

Udział w testach jest okazją do przekazania uwag na temat wykonalności, kosztów, wyzwań, korzyści i przydatności poszczególnych ujawnień przedsiębiorstw z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Testy dotyczą:

  • standardu sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla MŚP notowanych na giełdzie (tzw. ESRS LSME),
  • wytycznych dotyczących dobrowolnej sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla MŚP nienotowanych na giełdzie (tzw. ESRS VSME).

Zgłoszenia zainteresowania udziałem w testach należy bezpośrednio przekazać do EFRAG. Szczegółowe informacje o projektach i testach dostępne są na stronie internetowej EFRAG (w j. angielskim).


Informacje kontekstowe


EFRAG został upoważniony przez Komisję Europejska (KE) do opracowania projektu standardu sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla MŚP notowanych na giełdzie (tzw. ESRS LSME). Standard zostanie wydany w formie aktu delegowanego przez KE i będzie stosowany począwszy od roku obrotowego 2026.

EFRAG został także poproszony przez KE o opracowanie dobrowolnych wytycznych dla nienotowanych MŚP (tzw. ESRS VSME). W zamyśle KE wytyczne mają być prostym narzędziem sprawozdawczym wykorzystywanym przez mikro, małe i średnie jednostki do monitorowania ich działań w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaspokajania rosnącego zapotrzebowania na dane ESG ze strony ich partnerów biznesowych (tj. banków, inwestorów lub większych przedsiębiorstw w łańcuchu wartości).


Źródło: MRiT


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij