Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Raport MRiT „Badanie dotyczące świadomości i gotowości na wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce”
Czy polskie MŚP znają podstawowe pojęcia i regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem? Jak wygląda wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w małej i średniej wielkości firmie? Jakiego rodzaju wsparcia potrzebują przedsiębiorcy w kontekście wdrażania zrównoważonego rozwoju? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w raporcie z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

410 polskich przedsiębiorców wzięło udział w realizowanym od września do grudnia 2023 r. badaniu dotyczącym świadomości i gotowości na wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce. Celem projektu było określenie poziomu wiedzy na temat świadomości zmian wynikających z wymogów regulacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju, gotowości na wdrożenie wymaganych zmian oraz poziomu zaawansowania MŚP w zakresie wdrażania nowych wymogów regulacyjnych, w tym Dyrektywy o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) czy Dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSDD).


Spotkanie, na którym omówiono wyniki badania, odbyło się 28 lutego w MRIT.  Stanowiło okazję do wymiany poglądów na temat działań wspierających MŚP we wdrażaniu zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polskiego Stowarzyszenia ESG, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Giełdy Papierów Wartościowych oraz Szkoły Głównej Handlowej. W toku dyskusji wypracowano dodatkowe rekomendacje o charakterze edukacyjnym, specjalistycznym, finansowym oraz ochrony przed działaniami pozornymi. Zostały one uwzględnione w raporcie. 


Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami i rekomendacjami ujętymi w raporcie:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/raport-mrit-badanie-dotyczace-swiadomosci-i-gotowosci-na-wdrazanie-polityk-zrownowazonego-rozwoju-w-sektorze-msp-w-polsce


PFPŻ ZP podjęła działania w celu wspierania firm branży spożywczej w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście, Federacja powołała dedykowaną Komisję ds. zrównoważonego rozwoju, która ma na celu identyfikację potrzeb firm oraz opracowanie strategii i narzędzi wspierających ich działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.


Inicjatywa powołania Komisji ds. zrównoważonego rozwoju podkreśla zaangażowanie PFPŻ ZP w promowanie odpowiedzialnych praktyk biznesowych oraz gotowość do odpowiedzi na przyszłe potrzeby i wyzwania związane z zrównoważonym rozwojem w sektorze spożywczym.
Federacja dąży do skutecznej reakcji na potrzeby naszych członków i do przygotowania ich na przyszłość, aby mogli oni sprostać wyzwaniom związanym z zrównoważonym rozwojem.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij