Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska Federacja Producentów Żywności odznaczona medalem Głównego Inspektora Sanitarnego i Państwowej Inspekcji Sanitarnej „W trosce o zdrowie publiczne Polaków”
W dniu 8 lipca 2010 r., podczas konferencji prasowej dotyczącej wdrażania przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców „Kodeksu etyki reklamy żywności skierowanej do dzieci”, Federacja została odznaczona medalem Głównego Inspektoratu Sanitarnego „w trosce o zdrowie publiczne Polaków”.

Odznaczenie to przyznawane jest osobom, organizacjom i instytucjom w uznaniu zasług w ramach podejmowanych wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną działań w dziedzinie zdrowia publicznego. 

Uroczystego wręczenia medalu dokonał Andrzej Wojtyła – Główny Inspektor Sanitarny, który z uznaniem odniósł się do podejmowanej przez PFPŻ ZP inicjatywy dotyczącej wprowadzenia przez przemysł żywnościowy dobrowolnych samoregulacji w komunikacji reklamowej produktów skierowanych do dzieci poniżej 12 roku życia. 


Wręczenie medalu "w trosce o zdrowie Polaków". Przemysław Biliński - Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego (po lewej) oraz Andrzej Gantner - Dyrektor Generalny PFPŻ ZP.

Przekazując odznaczenie na ręce Andrzeja Gantnera – Dyrektora Generalnego PFPŻ ZP, Minister Andrzej Wojtyła powiedział: - Przygotowanie kodeksu reklamy żywności skierowanej do najmłodszych jest istotnym krokiem w kierunku edukacji społeczeństwa, w tym rodziców, w głównej mierze odpowiedzialnych za zdrowie i kondycję fizyczną dzieci.
Powodzenie programu „Trzymaj formę!” w Polsce i rekomendowanie go przez Komisję Europejską nie pozostawia wątpliwości, że nowa inicjatywa PFPŻ ZP, jaką jest opracowanie Kodeksu reklamy, przyczyni się do dokonywania przez młodych konsumentów racjonalnych wyborów żywieniowych.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij