Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Premier powołał pełnomocnika do walki z biurokracją
Dziś premier powołał Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Ograniczania Biurokracji. Jego zadaniem jest znoszenie barier administracyjnych w życiu publicznym. Funkcję tą objął Adam Jasser.
Do głównych kompetencji pełnomocnika należy koordynacja działań rządu mających na celu likwidację zbędnych przepisów oraz zwalczanie utrudnień prawnych, jakie codziennie napotykają obywatele i przedsiębiorcy.


Pełnomocnik jest odpowiedzialny za monitorowanie działań rządu i wspieranie inicjatyw mających na celu walkę z nadmiernymi regulacjami w życiu publicznym. W jego gestii leży przegląd dokumentów i projektów aktów prawnych, nad którymi pracuje rząd, a następnie wybór propozycji priorytetowych z punktu widzenia zmniejszania biurokracji. Pełnomocnik może również udzielać rekomendacji co do trybu prac nad tymi projektami.

W celu skutecznej realizacji swoich obowiązków, pełnomocnik współpracuje z rządem, Sejmem, a także organizacjami pozarządowymi.

Pełnomocnik do Spraw Ograniczania Biurokracji jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów. Ustanowiony został zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów.

(Centrum Informacyjne Rządu)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij