Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rośnie import owoców w Rosji
Jak poinformowała rosyjska grupa JFC, lider w imporcie owoców na rosyjski rynek, ostatnie 5 lat nie przyniosło żadnych zmian jeśli chodzi o preferencje Rosjan w zakupach świeżych owoców - informuje FAMMU/FAPA na podstawie Freshplaza.

Średnie spożycie przypadające na 1 mieszkańca tego kraju jest nadal niskie w porównaniu z pozostałymi krajami europejskim i wynosi około 40 kg rocznie. Jednak corocznie wrasta ten wynik o około 3% do 5%.

Rosjanie nadal preferują banany, owoce cytrusowe, czy też jabłka i gruszki. Ostanie lata pokazują, iż banany posiadają około 26% udział w sprzedaży owoców ogółem, tuż za nimi są jabłka - 22% udział w sprzedaży oraz cytrusy - łącznie 20%. Wolumen zakupów owoców w tym kraju wzrósł w ujęciu ilościowym - wobec pierwszego półrocza minionego roku sprzedaż ta w pierwszym półroczu 2010 roku wzrosła o niecałe 15%.

Wstępnie władze rosyjskie zakładają tegoroczny wolumen importu na około 5,438 mln ton, a dane szacunkowe dotyczące spodziewanego importu w roku 2015 zakładają wielkość nawet 6,5-6,7 mln ton sprowadzonych owoców. Jak wynika z obserwacji, w ostatnich latach największym eksporterem jabłek do Rosji jest Polska, Argentyna dominuje w przypadku dostaw gruszek, natomiast Turcja plasuje się w czołówce eksporterów w przypadku cytrusów oraz winogron stołowych.

(Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie Freshplaza)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij