Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI
Raport CSR Danone najlepszy w Konkursie Raporty Społeczne 2010!
21 grudnia 2010 r. Jury konkursu ogłosiło, że najlepszym raportem uznało Raport Odpowiedzialności Społecznej i Środowiskowej 2006-2009 firmy Danone. Jury doceniło, że zwycięski raport jest bardzo interesującym zapisem realizacji strategii odpowiedzialności firmy w czterech obszarach: rynku, miejscu pracy, wobec społeczności lokalnych i środowiska naturalnego. Pozwala czytelnikowi w przyjaznej formie spojrzeć na całość działań firmy. Dostrzeżono udział interesariuszy w tworzeniu zawartości raportu. Jest to już druga nagroda firmy Danone za najlepszy raport społeczny w Polsce – pierwszy raport otrzymał ten tytuł w 2007 roku.

Nagrodę odebrał Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju. „Bardzo się cieszę, że uhonorowano nasz Raport – a w tym podejście, treść i formę. Dziękuję wszystkim – wewnątrz i na zewnątrz firmy -  którzy pracowali nad raportem.  Zachęcam do jego lektury i proszę o opinie, bo to one pozwolą nam lepiej komunikować się z interesariuszami w przyszłości.”

 

Profesor Witold Orłowski, zasiadający w jury, tak skomentował zwycięski raport: „Raporty społeczne firmy Danone zwracają uwagę. Firma znakomicie prezentuje to co robi. Na podstawie tych raportów można się zorientować, że firma wie, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu. Poprzez prezentację swoich raportów ma szanse zarazić innych do dobrych społecznie praktyk i właściwego
o tym komunikowania”.

 

Konkurs „Raporty Społeczne 2010 ma na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu.  Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie przedsiębiorstwa z siedzibą w Polsce, w tym także organizacje pozarządowe, które opublikowały raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, obejmujące działania w roku 2009. W Konkursie wyróżnione zostały także raporty firm: Totalizator Sportowy, PKN ORLEN, LOTOS oraz PGNiG.

W jury Konkursu zasiadali: prof. Witold Orłowski, prof. Wojciech W. Gasparski, Beata Jaczewska, Mirella Panek-Owsiańska, Paweł Prochenko, dr Piotr Rogala oraz dr Piotr Wachowiak.

Organizatorami są: CSR Consulting, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PricewaterhouseCoopers.
 

Zapraszamy do lektury „Raportu Odpowiedzialności Społecznej i Środowiskowej 2006-2009” firmy Danone: www.danone.pl/news?newsId=8841
 

Kontakt:

Paulina Krajewska
Specjalista ds. Komunikacji i PR - Danone
e-mail: paulina.krajewska@danone.com
tel: +48 22 860 82 00 begin_of_the_skype_highlighting              +48 22 860 82 00      
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij