Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Analitycy: Rok 2011 może być bardzo dobry dla firm drobiarskich
Akcje spółek specjalizujących się w przetwórstwie drobiu powinny zyskiwać m.in. z powodu rosnącej popularności tego rodzaju mięsa w Polsce oraz w krajach sąsiedzkich, do których trafia duża część rodzimej produkcji. Według prognoz IERiGŻ w 2011 r. sprzedaż mięsa drobiowego za granicę wzrośnie o 12 proc. - informuje „DGP".

Zdaniem Kacpra Kędziora, analityka DM BZ WBK za polepszeniem perspektyw na rynku drobiu przemawia także prognozowane załamanie na krajowym rynku wieprzowiny.

Wśród spółek, które mają dobre prognozy na 2011 r. analitycy wskazują m.in. Indykpol, który w 2010 r. poradził sobie na giełdzie bardzo dobrze (wycena akcji wzrosła o prawie 25 proc.). Według cytowanych przez „GDP" analityków w nadchodzącym roku trend ten powinien się utrzymać, szczególnie że spółka zredukuje koszty (m.in. hodowli zwierząt) inwestując we własną produkcję pasz, co pozwoli firmie osiągnąć niezależność od bardzo niestabilnych cen karmy. Mieszalnia pasz osiągnie pełne moce produkcyjne na przełomie 2011 i 2012 r. i ma generować roczne przychody na poziomie 150 mln zł.

Według analityka DM BZ WBK pozytywny wpływ na wyniki Indykpolu będzie miała także aktywna promocja produktów firmy, co przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży oraz rozpoznawalność marki.

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij