Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Danone zwycięzcą konkursu "Mama w pracy"
Firma Danone została zwycięzcą IV edycji konkursu "Mama w pracy" w kategorii duże firmy. Konkurs porusza ważną problematykę łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym kobiet. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet wypełnionych przez pracownice firmy.

„Zwycięstwo w konkursie jest dla nas bardzo cenne – szczególnie dlatego, że konkurs oparty był na relacjach opiniach pracujących mam a nie tylko deklaracjach firm. Cieszymy się, że kobiety pracujące w Danone, doceniają nasze działania, które mają ułatwić im łączenie macierzyństwa z pracą zawodową. Prowadząc program Firma Przyjazna Rodzinie, Danone stara się odpowiadać na potrzeby swoich pracowników, zapewnić wsparcie, a także równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.” - komentuje Ewa Zacharewicz, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i komunikacji Danone.

 

Celem programu Firma Przyjazna Rodzinie, jest stworzenie w firmie przyjaznej atmosfery wobec pracowników posiadających rodziny i dzieci oraz ułatwianie młodym mamom powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim.  W wyniku przeprowadzonego w 2007 roku Badania Opinii Pracowników, stworzono program oferujący szereg rozwiązań dla pracowników. Udogodnienia proponowane pracownicom to m.in. prywatny, opłacony przez firmę poród rodzinny, dodatkowy miesiąc płatnego urlopu macierzyńskiego, 6-cio godzinny dzień pracy dla kobiet przez 2 miesiące po powrocie z urlopu (przy pełnym uposażeniu), elastyczne formy i czas pracy, ścieżka powrotu dla kobiet wracających z urlopu macierzyńskiego, a także pokój do karmienia dostosowany do potrzeb kobiety i dziecka. W 2010 roku 33 kobiety zostały mami, a także skorzystały z programu.

 

W IV edycji konkursu „Mama w pracy” wzięło udział 112 firm. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie sytuacji kobiet na rynku pracy. Organizatorami są: Fundacja Świętego Mikołaja, Rzeczpospolita a partnerem Instytut Millward Brown SMG/KRC.

 

Więcej informacji udziela:

 

Ewa Zacharewicz

Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i Komunikacji

ewa.zacharewicz@danone.com

tel. +48 502 416 383

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij