Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo Europe coraz bardziej zielone
Pierwszy zakład produkcyjny PepsiCo w Europie otrzymał Certyfikat LEED®. Obecnie PepsiCo ma 27 zakładów z Certyfikatem LEED® na świecie.

15 czerwca, 2011 r, Azov, Rosja - PepsiCo ogłosiło, że zakład produkcyjny Frito-Lay w Azov w Rosji oficjalnie otrzymał Certyfikat LEED® Silver, przyznawany przez amerykański Green Building Council (Rada ds. Zielonego Budownictwa). Zakład produkcyjny jest pierwszym tego typu obiektem PepsiCo w Europie, który otrzymał tak prestiżowy certyfikat.

 

Certyfikacja LEED® jest międzynarodowym systemem wyróżniającym projekty, budowę
i funkcjonowanie wydajnych ekologicznych, „zielonych” budynków.

Aby otrzymać certyfikat LEED®, zakład produkcyjny w Azov musiał osiągnać następujące wyniki:

·        Oszczędność energii ponad 18%

·        Ponad 40% planowanej oszczędności wody

·        100% mniejsze zużycie wody na nawadnianie terenu

·        Super wydajne oświetlenie elektryczne w ponad 75% powierzchni budynku

·        Zwiększona wentylacja i redukcja materiałów toksycznych, co w znaczący sposób wpłynęło na jakość powietrza

·        Kontrola natężenia światła, temperatury i wilgotności w budynku

 

“Jako jedna z czołowych firm spożywczych na świecie, wierzymy, że mamy obowiązek dbać o nasze otoczenie” powiedział, Jeff Malcolm, Senior Vice President of Operations PepsiCo Europe.

„Dzięki temu, że skupiamy się na zrównoważonym biznesie, który to nazywamy Performance with Purpose, wierzymy, że inwestujemy w zdrowszą przyszłość dla ludzi i naszej planety. To wspaniałe osiągnięcie naszego zespołu w Rosji jest kamieniem milowym rozwoju PepsiCo w Europie
i przybliża nas do celu, czyli prowadzenia ekologicznego biznesu na całym świecie”.

 

„Budynki to świetny przykład koegzystencji cywilizacji i natury,” powiedział Rick Fedrizzi, President, Prezes oraz Prezes Zarządu, U.S. Green Building Council. „Projekt PepsiCo w Azov efektywnie korzysta z zasobów naturalnych i ma natychmiastowy, pozytywny wpływ na naszą planetę, co będzie miało nieoceniony wpływ na przyszłe pokolenia.”

 

27 zakładów produkcyjnych Pepsico na całym świecie posiada certyfikaty LEED®, włączając w to główną siedzibę Frito-Lay w Plano w Texasie,  zakłady Chongqing i biuro w Chinach, PepsiCo Plaza
i Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Chicago, kompleks City of Industry manufacturing
w Kalifornii, zakłady produkcyjne Frito-Lay w Casa Grande w Arizonie oraz w Killingly
w Connecticut.

 

Także polskie zakłady produkcyjne Frito-Lay w Grodzisku i Tomaszowie Mazowieckim intensywnie pracują nad dostosowaniem swoich norm środowiskowych do najwyższych, globalnych standardów PepsiCo. W obu zakładach zużycie wody udało się zredukować o 34% w stosunku do 2006 r., osiągając tym samym korporacyjny cel 20% redukcji (do 2015 r. zakład planuje redukcję 50%). W przypadku zużycia energii i paliwo udało się ograniczyć zużycie o 18%, zbliżając się do planowanej na 2015 r. 25% redukcji. W zakładzie w Grodzisku Mazowieckim 99,5% odpadów zostaje poddanych recyklingowi. W Tomaszowie współczynnik ten wynosi 94%.

 

 

O firmie PepsiCo

PepsiCo oferuje największy na świecie asortyment wartych miliardy dolarów marek artykułów żywnościowych i napojów, w tym 19 różnych linii produktów, z których każdy generuje w ciągu roku sprzedaż detaliczną na poziomie ponad miliarda dolarów. Nasze główne przedsiębiorstwa – Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay i Pepsi-Cola – wytwarzają również setki innych pożywnych, smacznych artykułów żywnościowych i napojów, które niosą radość konsumentom na całym świecie. Przy średniorocznych przychodach sięgających niemal 60 mld dolarów, wszystkich pracowników PepsiCo łączy wyjątkowe zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Performance with Purpose”.

Starając się oferować szeroki wybór zdrowych, łatwo dostępnych i przynoszących radość produktów, ograniczając swój wpływ na środowisko naturalne, redukując zużycie wody, energii oraz ilość opakowań oraz hołdując kulturze różnorodności i współdziałania w miejscu pracy, PepsiCo zachowuje równowagę pomiędzy wysokimi zyskami a działalnością na rzecz społeczności lokalnych na całym świecie. Więcej informacji nt. PepsiCo jest dostępnych na globalnej stronie pod adresem www.pepsico.com oraz na polskiej stronie firmy www.pepsicopoland.com.

 

Odwiedź PepsiCo na:


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij