Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kolejna korekta w dół prognoz unijnych zbiorów rzepaku w sezonie 2011/2012
Oil World w swoim czerwcowym raporcie po raz kolejny skorygował w dół prognozy unijnych zbiorów rzepaku w br. Według ostatnich szacunków, produkcja rzepaku w UE może wynieść 18,9 mln t wobec 20,6 mln t w ub.r. Przypomnijmy, że wcześniejsza prognoza z maja sugerowała jeszcze tegoroczne zbiory na poziomie 19,2 mln t.

Największa korekta prognoz zbiorów rzepaku miała miejsce w przypadku Niemiec i Francji, które w poprzednich latach zajmowały odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w produkcji rzepaku we Wspólnocie. Według czerwcowych prognoz Oil World, tegoroczne zbiory w Niemczech mogą wynieść 4,65 mln t wobec 5,75 mln t w 2010 roku.

 

W przypadku Francji, Oil World prognozuje spadek z 4,8 mln t w 2010 roku do 4,7 mln t w br. Niższe zbiory będą miały również miejsce w Polsce (obniżka z 2,1 mln t w ub.r. do 1,8 mln t w br.).

 

Konsekwencją mniejszej produkcji rzepaku we Wspólnocie  będzie spadek produkcji oleju rzepakowego. W tej sytuacji UE zmuszona będzie do zwiększenia importu. Najprawdopodobniej, zwiększy się również import biodiesela, m.in. z Argentyny, Indonezji i Singapuru.

(Źródło: Bank BGŻ).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij