Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polskim rolnikom susza już nie tak straszna
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdza zmniejszenie zagrożenia wystąpienia suszy rolniczej w Polsce - wynika z wtorkowego komunikatu IUNG.

- W czwartym okresie raportowania tj. od 1 maja do 30 czerwca 2011 roku, stwierdzamy zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są w dalszym ciągu ujemne prawie w całej Polsce (z wyjątkiem Zachodnich Beskidów) - napisano.

Instytut podał, że w porównaniu do stanu prezentowanego w trzeciego komunikacie, nastąpił wzrost wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego prawie we wszystkich badanych miejscowościach.

- Nieznaczne zmniejszenie deficytu wody nie oznacza radykalnej poprawy zaopatrzenia roślin w wodę, susza nadal utrzymuje się na znacznej powierzchni kraju obejmując 18,3 proc. gruntów ornych Polski (10 dni temu występowała na powierzchni 24,4 proc.) powodując dalsze straty w plonach - napisano.

Zagrożenie suszą względem sytuacji sprzed 10 dni jest mniejsze, ubyło 132 gmin zagrożonych suszą. Obecnie, susza występuje nadal w 1122 gminach Polski (36,6 proc. gmin) skupionych w 9 województwach.


Źródło: PAP


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij