Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
W Warszawie odbywa się spotkanie premiera z 26 komisarzami UE
W piątek przed południem rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z 26 unijnymi komisarzami i szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso. Przyjechali oni do Warszawy, by przedyskutować z polskim rządem najistotniejsze punkty polskiej prezydencji.

Wspólne posiedzenie komisarzy i przedstawicieli rządu państwa przewodzącego Radzie UE na początku prezydencji jest już unijną tradycją. W przypadku Polski jest to jednak drugie takie spotkanie - już w czerwcu 2010 r., w ramach przygotowań do polskiego przewodnictwa premier i członkowie Rady Ministrów spotkali się w Brukseli z unijnymi komisarzami.

Piątkowe rozmowy będą się odbywać na trzech płaszczyznach. Podczas spotkania Tuska z Barroso politycy będą rozmawiać m.in. o założeniach nowego wieloletniego budżetu UE, szczycie Partnerstwa Wschodniego oraz o polityce klimatycznej.

"Odbędzie się także spotkanie plenarne, gdzie pod przewodnictwem premiera Tuska i przewodniczącego Barroso obradować będą wspólnie ministrowie i komisarze. Na tym plenarnym posiedzeniu przewidywane są takie tematy, jak: źródła wzrostu gospodarczego, reforma zarządzania gospodarczego, europejska polityka sąsiedztwa i energetyka" - powiedział PAP rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz.

Jak dodał, w trakcie dnia zaplanowano także spotkania w ramach 7 grup tematycznych, gdzie "poszczególnym ministrom odpowiedzialnym za konkretne działki będą towarzyszyć komisarze, których portfolio odpowiada mniej więcej tekom ministrów". "W ramach spotkań w podgrupach będą dyskutowane te najbardziej szczegółowe punkty programu polskiej prezydencji, a więc poszczególne dyrektywy i akty legislacyjne" - zaznaczył Niklewicz.

W trakcie tych spotkań przedstawiciele rządu i KE będą - w ramach swoich kompetencji - koncentrować się na szczegółowych punktach prac polskiej prezydencji, a więc m.in. na dyrektywach dotyczących rynku online, jednolitym patencie UE, utworzeniu Europejskiej Fundacji na rzecz Demokracji, nowych rozporządzeniach ws. polityki spójności i pakiecie legislacyjnym Wspólnej Polityki Rolnej.

Spotkanie Rady Ministrów i kolegium komisarzy zakończy się wspólnym lunchem na Zamku Królewskim.

Źródło: PAP


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij