Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Cukier biały najdroższy w historii, surowy poniżej tegorocznych rekordów
Prognozy znacznie mniejszych niż początkowo zakładano zbiorów trzciny cukrowej w Brazylii i w konsekwencji także niższej produkcji cukru (vide informacja niżej) skutkowały silnymi wzrostami notowań cukru na giełdach - informuje FAMMU/FAPA.

Prowzrostowo zadziałały także problemy finansowe strefy euro i sugestia, że USA mogą otworzyć trzecią transzę pomocową (co negatywnie świadczy o kondycji amerykańskiej gospodarki).

Cukier biały na londyńskiej giełdzie LIFFE podrożał w ciągu ostatniego tygodnia o 14% do 876,3 USD/t (w kontrakcie terminowym z dostawą na sierpień 2011 r.). To najwyższa w historii cena - tym samym przebite zostały szczyty z początku lutego 2011 r.

Silnie drożał także cukier w kontraktach z dostawą na październik i grudzień br.: odpowiednio o 12 i 11% (do 790,3 i 750,1 USD/t). W Nowym Jorku cukier surowy zyskał 9%, drożejąc do 30,49 UScts/lb (~672,2 USD/t w kontrakcie terminowym z dostawą na październik 2011 r.).

Cukier surowy nie zbliżył się jednak do najwyższego od 30 lat poziomu, jaki padł na początku lutego, i był od niego wyższy o prawie 14%.

(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij