Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Według informacji Bloomberga w ramach ostatniego przetargu na dostawę 240 tys. t pszenicy Egipt zakupił kolejne 180 tys. t zboża z Rosji.
Według informacji Bloomberga przedsiębiorstwo GASC (General Authority for Supply Commodities), działające pod nadzorem egipskiego Ministerstwa Handlu i Przemysłu w ramach ostatniego przetargu na dostawę 240 tys. t pszenicy zakupiło ją w 75\% z Rosji, a w pozostałej części z Rumunii.

Z opublikowanych danych wynika, iż 60 tys. t rosyjskiej pszenicy w cenie 261,94 USD/t została sprzedana przez firmę Louis Dreyfus i taką samą ilość zgodziła się dostarczyć firma Cargill Inc, jednakże już w cenie 262,50 USD/t. W ramach analizowanego przetargu w tej samej cenie 60 tys. t zboża z rosyjskich magazynów sprzedała do Egiptu również firma Viterra. Pozostałe 60 tys. t pszenicy zostało zakupione z Rumunii od firmy Toepfer International po cenie 262,50 USD/t.

 

W tym samym czasie za amerykańską pszenicę miękką płacono 271 USD/t (FOB Zatoka Meksykańska).

 

Warto dodać, iż z informacji agencji SovEcon wynika, iż na wewnętrznym rynku rosyjskim ceny pszenicy kl. 4 w europejskiej części kraju spadły do 4 650 RUB/t, czyli 165 USD/t. Ogólnie spadkowe tendencje na rosyjskim rynku zbóż tłumaczone są rosnącą presją podaży ziarna z nowych zbiorów i wysprzedawaniem zapasów ubiegłorocznych zbóż przez rolników potrzebujących środków na żniwa.

 

 

(Źródło: Bank BGŻ).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij