Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polskie mleczarnie liczą nawet na 20-proc. wzrosty przychodów
W 2011 r. wartość sprzedaży rodzimych firm mleczarskich przekroczy 25 mld złotych. Ich zyskom zaszkodzą jednak wysokie ceny surowca - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Rekordowe, za sprawą wysokich cen na światowym rynku, będą w tym roku z pewnością przychody zakładów mleczarskich. Zdaniem Jadwigi Seremak-Bulge z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERIGŻ) wartość ich sprzedaży będzie o około 10 proc. wyższa niż w 2010 r. Wyniosła ona wówczas, nie licząc lodów, 23,1 mld zł. Natomiast według szefa KZSM wzrost przychodów mleczarni może się w 2011 r. zbliżyć nawet do 20 proc.

Powody do zadowolenia mają eksporterzy. IERiGŻ podaje, że tylko w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku sprzedali za granicę przetwory z mleka za ok. 793 mln euro. To o 12 proc. więcej niż w podobnym okresie rok wcześniej. Coraz więcej produktów mleczarskich kupują także Polacy. KZSM szacuje, że w tym roku przeciętny Polak spożyje, w przeliczeniu na mleko, ok. 191 l przetworów mleczarskich. W 2007 r. było to 179 l - podała "Rzeczpospolita".

 

(Źródło: Rzeczpospolita).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij