Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Premier Tusk: W 2013 r. PKB może przekroczyć 2,5 proc.
W ocenie premiera Donalda Tuska jeżeli w tym roku nie dojdzie do żadnych nadzwyczajenie negatywnych zjawisk w światowej gospodarce, to realne jest aby wzrost gospodarczy w Polsce przekroczył 2,5 proc., które rząd założył przy konstrukcji ustawy budżetowej.

"Styczeń z całą pewnościa jest tym miesiącem, który możemy podsumować, jeśli chodzi o wstęp do nowego roku, w najważniejszych sprawach gospodarczych i finansowych. (...) Te wszystkie wskazniki: inflacja mniejsza niż się spodziewaliśmy, wzrost produkcji przemysłowej, w tym szczególnie budowlano-montażowej, wzrost płac. Pozycja Polski, sytuacja Polski w kontekście kryzysu, także na początku roku 2012, jest niezła. Rzeczywiście nadal jesteśmy traktowani jako miejsce dość dużej stabilności i z szansą na poważny wzrost (gospodarczy - PAP)" - powiedział premier podczas sobotniej konferencji prasowej podsumowującej 100 dni funkcjonowania jego gabinetu.

"Towarzyszy temu ta prognoza Komisji Europejskiej, która prognozuje, że Unia Europejska w 2012 roku bedzie miała średnio 0 proc. tempo wzrostu. Polsce przyznano w tej prognozie 2,5 proc. wzrostu. Według tej prognozy KE, Polska będzie liderem wzrostu w Europie w 2012 roku. Te 2,5 proc. jest zgodne także z naszą prognozą, podtrzymuję swój bardzo ostrożny optymizm, jeśli chodzi o tę kwestię. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, nadzwyczajnego, jest realna szansa, abyśmy mogli marzyć o przekroczeniu tego pułapu" - dodał.

W czwartek KE opublikowała prognozy, zgodniem z którymi wzrost PKB Polski w tym roku wyniesie 2,5 proc. Oznacza to, że KE podtrzymała swoje szacunki z listopada.

Z przewidywań Komisji wynika również, że w całym bieżącym roku realny PKB UE ma pozostać niezmieniony (zerowy wzrost PKB), a w strefie euro ma spaść o 0,3 proc.

 

(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij