Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Sprzedaż europejskich producentów żywności hamuje, szczególnie na rodzimym rynku
Najwięksi europejscy producenci żywności i napojów mają problemy z utrzymaniem dynamiki wzrostu na dotychczasowym poziomie. Powodami takiej sytuacji są kryzys dłużny na rodzimym rynku i obawy przed spowolnieniem w rozwijającym się świecie - szczególnie w Azji - które odbijają się na ich zyskach - informuje Rzeczpospolita.

Jak podaje „Rz", największe problemy są wciąż w Europie, gdzie konsumenci zmniejszają wydatki na jedzenie - zazwyczaj najmniej elastyczny element konsumpcji - obawiając się wzrostu bezrobocia i rządowych programów oszczędnościowych. Tacy giganci jak Nestle czy Danone informują o spowolnieniu wzrostu przychodów w Europie.

Generalnie jednak większość producentów żywności i alkoholi nadal notuje wzrost przychodów i zysków - łączna sprzedaż Nestle wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach roku o 11 proc., do 67,5 mld franków szwajcarskich (73,25 mld dol.) z 60,89 mld - ale spowolnienie tempa wzrostu sprzedaży stanowi kolejny sygnał ostrzegawczy dla branży, która i tak już mocno ucierpiała z powodu recesji w dużej części Europy - czytamy w „Rz".


(Źródło: Rzeczpospolita.)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij