Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ekspert: Wizje prezesów wpływają na kształt konsolidacji mleczarstwa
Istotny wpływ na stosunek spółdzielni mleczarskich do konsolidacji mają prezesi największych firm, którzy stworzyli ich potęgę, z sukcesem realizują swoją strategię i mają własną wizję rozwoju - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Jadwiga Seremak-Bulge.

Uważa ponadto, że na razie nic nie zagraża pozycji tych firm na rynku krajowym, a które dodatkowo stale rozwijają eksport. - Nie ma więc potrzeby poszukiwania nowych rozwiązań, które niosą ze sobą ryzyko i koszty. Konsolidację branży należy więc zostawić naturalnemu procesowi, który jednak powoli zachodzi. Wprawdzie coraz więcej mleka z zachodnich województw sprzedawanych jest do mleczarni niemieckich, bo rośnie konkurencja o surowiec w sytuacji rosnącego popytu eksportowego, ale spółdzielnie mleczarskie nie widzą w tym poważnego zagrożenia, albo są zbyt słabe, aby przeciwdziałać temu przez powstanie silnego holdingu spółdzielczego, operującego w tej części kraju, który byłby w stanie skutecznie konkurować o mleko pochodzące od dużych dostawców - mówi Jadwiga Seremak-Bulge.


Równocześnie dodaje, że konsolidacja branży mleczarskiej byłaby wskazana, aby zwiększyć siłę rynkową polskich mleczarni. Na razie jednak nie ma takiej konieczności. Firmy sobie dobrze radzą na rynku, na którym utrzymuje się dobra koniunktura.


(Źródła: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij