Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Już w piątek rusza Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach!
52 000 wolontariuszy, 3 500 sklepów spożywczych, 584 miejscowości, 32 Banki Żywności. W najbliższy piątek rozpoczyna się 17-sta Świąteczna Zbiórka Żywności

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności! To już 17 edycja akcji. W tym roku organizują ją 32 Banki Żywności. Zbiórka odbędzie się w 3 500 sklepów spożywczych na terenie całej Polski. Lista sklepów, w których można wziąć udział w akcji znajduje się tutaj. 

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności m.in. do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych.
 

Banki Żywności podczas Świątecznej Zbiórki Żywności rekomendują produkty:

olej, cukier, ryż, przetwory mięsne i warzywne oraz słodyczeAkcja Banków Żywności będzie organizowana pod hasłem Weekend Superbohaterów. Olej, ryż, cukier i inne produkty są potrzebne co najmniej 2,5 milionom Polaków żyjących w biedzie i mogą sprawić, by domy osób najuboższych wypełniła radość i dostatek. W akcji można też wziąć udział za pośrednictwem 2 sklepów internetowych i wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 75 365.


Jak wziąć udział w akcji? 

29.11.- 01.12. 
Weekend Superbohaterów - Świąteczna Zbiórka Żywności


Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! W 3 500 sklepach spożywczych w całej Polsce, przy oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banków Żywności. Żywność z akcji trafi do magazynów Banków Żywności, gdzie będzie sortowana i ważona. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banków Żywności dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób. Lista sklepów, w których prowadzona będzie akcja, dostępna jest tutaj: MAPA.

do 31.12. 
Świąteczna Zbiórka Żywności w Internecie


Działają już 2 sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Żywności. WEJDŹ DO SKLEPÓWdo 31.12. 
charytatywny sms 
SMS o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 ZŁ+VAT)
.
 

Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to pomoc dla Banków Żywności w organizowaniu transportu i warunków do przechowywania żywności. 

Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły -  mówi Marek Borowski Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

 

52 tysiące wolontariuszy! 

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się 52 000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywności. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynach Banków Żywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów. Wśród wolontariuszy są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, wielu studentów, ale też przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych. Dla ułatwienia rekrutacji, Banki Żywności utworzyły specjalną aplikacjęwww.wolontariat.bankizywnosci.pl. 

W zeszłym roku uczestnicy akcji podarowali 856 398,01 kilogramów żywności, z których można było przygotować 1 700 000 posiłków. W Świątecznej Zbiórce Żywności udział wzięło 50 000 wolontariuszy

 

Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia na Zbiórce!

 

Banki Żywności to organizacje pozarządowe, które codziennie pomagają potrzebującym, bez względu na ich pochodzenie, wyznanie czy poglądy. Tegoroczną, 17-tą Świąteczną Zbiórkę Żywności organizują 32 Banki Żywności, które odpowiedzialne są za przeprowadzenie akcji w regionie swojej działalności. Federacja Polskich Banków Żywności jest organizatorem zbiórki w Internecie, akcji charytatywnego smsa oraz ogólnopolskiej kampanii promocyjnej.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij