Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Mięso już tanieje. Teraz czas na mleko i owoce
Rosyjskie embargo na wieprzowinę,spowodowało już spadek cen skupu trzody chlewnej. W pierwszych trzech tygodniach lutego trzoda potaniała o 11,7 proc. W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny są niższe o blisko 14 proc. To powoduje już, że swoje ceny obniżają producenci mięsa. Zdaniem analityków wkrótce zaczną tanieć mleko i owoce - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zdaniem ekspertów spożywczego rynku jeśli embargo się utrzyma przez dłuższy czas, gdy do tego dojdą zakazy eksportu na kolejne rynki, to spadki cen na rynku mięsa będą kontynuowane w kolejnych miesiącach roku. 


Jak informuje DGP blokada rynków wschodnich może spowodować większą podaż produktów mlecznych. Rosnąca konkurencja w kraju może spowodować, że ceny detaliczne przetworów mlecznych mogą spadać nawet mimo wzrostu cen skupu samego mleka. Na rynek krajowy będzie również trafiać więcej owoców i warzyw. Owoce to jeden z głównych towarów sprzedawanych do Rosji, w ciągu trzech kwartałów ubiegłego roku wartość owoców wysłanych na ten rynek wynosiła 283 mln euro. W ubiegłym roku mieliśmy nieurodzaj, a w tym można się spodziewać lepszych zbiorów.


Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale, nie ma wątpliwości: to wszystko musi się skończyć niską inflacją. Żywność ma kluczowe znaczenie dla jej kształtowania, bo stanowi około jednej piątej tzw. koszyka inflacyjnego.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl/Dziennik Gazeta Prawna


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij