Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Aplikacja e-food narusza prawa konsumentów
Zdaniem Federacji Konsumentów aplikacja e-food narusza prawa konsumentów.

Z informacji zamieszczonej na portalu Federacji Konsumentów wynika, że wyraża ona zaniepokojenie co do sposobu, w jaki przedsiębiorca, właściciel aplikacji e-food układa relacje z konsumentami, w szczególności do praktyk odnoszących się do pozyskiwania danych konsumentów w celach  marketingowych z intencją przesyłania im informacji o charakterze handlowym.


Federacja zwraca uwagę, że wiele osób odebrało pojawienie się aplikacji e-food na rynku jako inicjatywę o cechach kampanii  społecznej, działającej na rzecz budzenia świadomości  konsumenckiej, gdy tymczasem nosi ona znamiona, komercyjnego, czyli nastawionego na zyski projektu, a udostępniane przez konsumentów informacje mogą być wykorzystywane do celów marketingowych. Federacja podkreśla także, iż pobierający aplikację  konsument nie jest informowany o warunkach na jakich świadczona jest usługa, co jest niezgodne z obowiązującym prawem.


Na stronie internetowej Federacji Konsumentów można znaleźć pismo skierowane do właścicieli aplikacji, w którym zawarte są zarzuty o ujemny  wpływ aplikacji na bezpieczeństwo rynkowe konsumenta. W przypadku braku usunięcia wykazanych błędów we wskazanym terminie, Federacja Konsumentów zastrzega sobie podjęcie dalszych działań na podstawie i w granicach posiadanych przez organizację konsumencką uprawnień ustawowych. 


Więcej informacji>> http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,6,1109,1,1,aplikacja-efood-uwazaj-co-jesz-uwazaj-co-dzieje-sie-z-twoimi-danymi.html


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij