Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dyrektor PFPŻ: Nie wiadomo, ile z puli rekompensat KE dostaną polscy rolnicy
- Znajdowanie nowych rynków dla polskiej żywności nie jest prostą sprawą. Wszystkie kraje objęte rosyjskim embargiem będą konkurować ceną i czynić wysiłki, aby lokować nadwyżki - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.


Zdaniem Gantnera, 125 mln euro przeznaczone przez KE na wsparcie sektora owoców i warzyw to "raczej mała suma", gdy weźmie się pod uwagę, że mamy do czynienia z rekompensatą dla wszystkich rolników produkujących żywność. Jest to jednak pierwszy gest pokazujący, że UE chce stabilizować ceny i nie pozwoli na destrukcje rynków rolnych wewnątrz UE oraz totalną obniżkę cen i zarazem utratę rentowności przez rolników - uważa Gantner.


Póki co nie wiadomo, ile pieniędzy z puli KE przypadnie rolnikom z Polski. Kwota dotychczas nie została podzielona ani pomiędzy poszczególne kraje członkowskie, ani pomiędzy producentów konkretnych warzyw i owoców. - Komisja będzie rozpatrywała każdy wniosek osobno. Pocieszające jest to, że więcej pieniędzy przeznaczono na redystrybucję żywności, czyli przekazywanie jej osobom potrzebującym, a nie żeby ją zniszczyć. To dobry krok, bo w UE istnieje bardzo duża grupa osób, które potrzebuje żywności i żyje na bardzo niskim poziomie - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat dyrektor generalny PFPŻ.


(Źródło: TVN24 Biznes i Świat).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij