Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
BZWBK wspiera polskie jabłka
W Polsce rośnie produkcja owoców a zwłaszcza jabłek. Według prognozy Światowego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (WAPA), zbiory jabłek w Unii Europejskiej w tym roku wyniosą prawie 11,8 mln ton i będą o 9 proc. wyższe niż w 2013r. Najwięcej jabłek zbierze Polska - 3,54 mln ton.

Zmiany struktury popytu i podaży wymagają poszukiwania nowych rynków zbytu. Wśród perspektywicznych rynków wskazuje się m.in. Arabię Saudyjską, Algierię, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Egipt. Dlaczego? Jabłka europejskie cieszą się również tam dobrą opinią!


Pozostaje ryzyko handlowe związane z realizacją transakcji. I tu eksporter może wykorzystać najlepszy obecnie i szeroko wykorzystywany na świecie instrument płatniczy, który zabezpieczy płatność i rozliczy kontrakt, chroniąc obu partnerów biznesowych. Akredytywa, bo o niej tutaj mowa, to zobowiązanie banku do zapłaty beneficjentowi (np. eksporterowi) po spełnieniu przez niego wszystkich warunków tj. wysyłki towaru w określonym terminie i przekazaniu ściśle opisanych w treści akredytywy dokumentów handlowych (m.in. faktury, konosamentu, świadectwa fitosanitarnego). Bank niezależnie od woli importera lub jego kondycji finansowej musi wywiązać się ze swojego zobowiązania i dokonać zapłaty. Zatem akredytywa jest dowodem dla sprzedającego, że kupujący posiada zdolność finansową do realizacji transakcji, zaś  kupującemu daje pewność, że jego bank dokona zapłaty za towar tylko wtedy, gdy zbada dokumenty handlowe przedstawione przez sprzedającego i potwierdzi ich zgodność.  


Bank Zachodni WBK jest wiarygodnym partnerem w finansowaniu i efektywnym zabezpieczaniu transakcji handlu zagranicznego, oferującym pełne wsparcia w zakresie proponowanych rozwiązań.


Więcej informacji na www.bzwbk.pl


Przygotował:  Robert Fedorowicz   


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij